החלו הבחירות לתפקיד יו"ר ועד תע"א: בקופה הקטנה שלו - 100 מיליון שקל

נוף נחשב למקורב של ח"כ חיים כץ היו"ר הקודם ■ במהלך מסע הבחירות חשף נוף בכרוז לעובדים כי ועד עובדי תע"א צבר יתרות בסך 100 מיליון שקל בקופה

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורה קורן
אורה קורן

הבחירות לתפקיד מזכיר ארגון עובדי התעשיה האוירית (תע"א) החלו הבוקר ויסתיימו בשעה 17:00. שני המתמודדים על התפקיד הם חיים אזולאי, מתנגדו של יו"ר הוועד הקודם, ח"כ חיים כץ ואהוד נוף, מקורבו של כץ.

מדובר בתפקיד משמעותי, כיוון שתע"א מועמדת להפרטה חלקית באמצעות הנפקת מניות מיעוט, ולהתנהלות יו"ר הוועד תהיה השפעה גדולה על ההפרטה. כמו כן, מי שחולש על הוועד מחזיק מנוף השפעה על פוליטיקאים בליכוד, כיוון שבין עובדי החברה אלפי מתפקדי ליכוד, שהיו בין היתר בסיס כוחו והשפעתו של כץ, שכיהן כיו"ר הועד ב-16 השנים האחרונות.

במהלך מסע הבחירות חשף נוף בכרוז לעובדים כי ועד עובדי תע"א צבר יתרות בסך 100 מיליון שקל בקופה. נוף הוסיף, כי מדובר בכספים המצויים בקרן מאבק, אולם בקרב חברי מועצת העובדים, כולל הוותיקים, לא מוכר המושג "קרן מאבק". לדבריהם, מדובר ב-102 מיליון שקל שצברה אגודת עובדי התע"א, אגודה עות'מנית המשמשת כמכשיר הכספי של ארגון עובדי התע"א. באגודה 65 חברים המכהנים גם במועצת עובדי התע"א. האגודה אינה מבוקרת לדברי מקורות מקורבים לוועד העובדים, לא ברור באיזו דרך נשמרים אותם 102 מיליון שקל.

לדבריהם, אגודת עובדי התע"א ממומנת מכספי מס חבר של כלל עובדי התע"א, והנהלת התע"א מוסיפה השתתפותה בסך 70 דולר לעובד לשנה (בעבר השתתפה בסכום כפול). הכסף מיועד בעיקר לפעילות רווחה ותרבות לעובדים. אם הוועד יוציא את הכסף למימון מאבק בהפרטה, כפי שטען נוף בכרוז שהפיץ, משמעות הדבר תהיה שהנהלת תע"א משתתפת במימון המאבק נגד הפרטת תע"א.

בתחילת מסע הבחירות השתתף כץ בישיבת הוועד ואף ניהל חלק ממנה, כפי שפורסם ב-TheMarker. השבוע נודע, כי היועץ המשפטי לממשלה החליט לבדוק תלונה של תנועת אומ"ץ לגבי השתתפות כץ באותה ישיבה. על פי התלונה שהגיש ארגון אומ"ץ, כץ ניהל את הישיבה, אף שבאותו זמן לא היה לו כל מעמד בוועד, כיוון שמונה כבר לשר. במכתב תשובה שקיבלה תנועת אומ"ץ מלשכת היועץ המשפטי לממשלה נכתב, כי הנושא הועבר לטיפולה של אורית קורן, משנה ליועץ המשפטי לממשלה (חקיקה).

אורט התעשייה האוויריתצילום: עופר וקנין

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד