מינהל הרכב הממשלתי מציג: מכונית ששווה יותר מ-3.3 מיליון שקל

כך עולה מנתונים שהעביר האוצר לתנועה לחופש המידע ■ הערכה: הרכב משמש נשיא המדינה או ראש הממשלה

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

מינהל הרכב הממשלתי רכש ב-2011 מכונית בשווי של 3.328 מיליון שקל ורכש ותיקן צמיגים עבור כלל משרדי הממשלה בשווי של כ-4 מיליון שקל - כך עולה מנתונים שהעביר האוצר ביום חמישי האחרון לתנועה לחופש המידע, בעקבות פנייה של התנועה לבית המשפט. הערכה היא כי מדובר ברכישת רכב חדש, ממוגן, לשימוש נשיא המדינה או ראש הממשלה.

המידע שהעביר האוצר לתנועה לחופש המידע הוא על הוצאות חלק מאגפי האוצר האוצר בשנים 2011 ו-2012. התנועה ביקשה מהאוצר מידע על כלל ההוצאות בגובה של מעל ל-50 אלף שקל להוצאה. המידע מתייחס להוצאות משרד האוצר בתחומי מינהל הרכב הממשלתי, שכר והסכמי עבודה, דיור ממשלתי והתקשרויות שונות של האוצר.

מתשובת האוצר עולה כי ב-2011 רכש מינהל הרכש הממשלתי למשרדי הממשלה השונים כלי רכב יקרים במיוחד, שמחירם 1.950 מיליון שקל, 1.989 מיליון שקל ועוד שבעה כלי רכב בשווי של מעל למיליון שקל לרכב, בטווח המחירים שבין 1.118 מיליון שקל ועד 1.872 מיליון לרכב. נרכשו גם 5 כלי רכב בשווי שבין 819 אלף שקל ל-935 אלף שקל.

למבורגיני החדשהצילום: למבורגיני

ב-2012 רכישות מינהל הרכב היו של רכבים צנועים יותר, מבחינת המחיר. המחיר של 4 כלי רכב היה 767,263 שקל. המחיר של כלי רכב אחרים היה מעל 675 אלף שקל ומעל 526 אלף שקל, והמחיר של 25 כלי רכב היה מעל ל-400 אלף שקל. המחיר של 68 כלי רכב אחרים היה מעל ל-300 אלף שקל. עוד 127 אלף כלי רכב נרכשו במחיר של מעל ל-200 אלף שקל. שאר כלי הרכב נרכשו במחירים נמוכים יותר.

בהודעת האוצר לתנועה לחופש המידע לא מפורט למי נמסרו כלי הרכב היקרים מאוד.

עוד מגלים נתוני האוצר כי ב-2011 שילם האוצר 273 אלף שקל לעיריית ירושלים ארנונה על מבנה המשרד הראשי של האוצר, ו-415 אלף שקל לעיריית טבריה, בעקבות הסכם פשרה, ארנונה על מתחם מע"מ בעיר. ב-2012 שילם האוצר לאדם-עמית תשלובת יעוצית בע"מ 660 אלף שקל על תכנון וליווי פרויקט הקמת בית דין רבני חדש באשקלון, 500 אלף שקל לעירית בת ים ארנונה בגין מתחם מע"צ בעיר ועוד 261 אלף שקל ללשכת העיתונות הממשלתית בגין קמפיין בנושא חינוך פיננסי.

בתגובה נמסר מהאוצר כי הסעיפים בהם רשומים מחירי רכב גבוהים מתייחסים לרכישת מספר כלי רכב, למרות שלפי הנאמר בדו"חות האוצר מדובר על רכישת רכב בודד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?