ששינסקי עונה לסילבן שלום: קודם מגיעים לדיונים - אחרי זה שואלים

בתשובה למכתבו של שלום אליו, ששינסקי הבהיר כי לו מנכ"לית משרד התשתיות, ארנה הוזמן בכור, היתה נוכחת כמו שאר חברי הוועדה ברוב דיוניה, ולא באחד בלבד, היו נחסכות מהשר השאלות הרבות שהפנה לוועדה

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורה קורן
אורה קורן

איתן ששינסקי, העומד בראש ועדת ששינסקי 2 לקביעת מדיניות הממשלה בנוגע למשאבי הטבע של המדינה, שיגר אתמול (ג') מכתב לשר התשתיות הלאומיות, סילבן שלום, בתשובה למכתבו של שלום אליו. ששינסקי הבהיר כי לו מנכ"לית משרד התשתיות, ארנה הוזמן בכור, היתה נוכחת כמו שאר חברי הוועדה ברוב דיוניה, ולא באחד בלבד, היו נחסכות מהשר השאלות הרבות שהפנה לוועדה.

"צר לי כי מנכ"לית המשרד בראשו אתה עומד, אשר מונתה על ידי שר האוצר להיות חברה בוועדה, בחרה שלא להגיע לדיונים", כתב ששינסקי. לדבריו, כל 12 חברי הוועדה האחרים נכחו ברוב המכריע של מעל 20 הדיונים שערכה הוועדה.

שלום שאל את ששינסקי האם נלקחו בחשבון שיקולי תעסוקה, כשגובשה ההמלצה להגדיל את החלק שהממשלה תקבל מחברות המנצלות משאבי טבע. נושא זה מעסיק בעיקר את כיל, שעל פי המלצות הביניים של הוועדה תידרש לשלם תוספת של כ-500 מליון שקל בשנה למדינה. כיל כבר איימה בעצירת השקעות ובמשתמע בפיטורי עובדים.

איתן ששינסקיצילום: עופר וקנין

ששינסקי תהה מדוע שלום לא העלה את חששותיו כשמסקנות הוועדה הוצגו בפניו לבקשתו, אלא רק באמצעות מכתבים שהודלפו לתקשורת. עניינית השיב כי הוועדה הטילה מס על רווחים עודפים של חברות, לאחר שהעריכה כי לא המלצותיה יפגעו בהשקעות ולא יוביל לפיטורי אלפי עובדים. לדבריו, אמנם קיים חשש לעתיד תעשיית הפוספטים של כיל בנגב, אולם הוא נובע מנסיבות שאינן קשורות לעבודת הוועדה.

מהמשרד לפיתוח הנגב והגליל נמסר בתגובה כי: "חבל ששאלות ענייניות על פיטורים אפשריים של עובדים נענות על ידי ששינסקי בצורה משתלחת ולא באופן ענייני. בעניין הטענה על ההדלפה לתקשורת: הפוסל במומו פוסל. המשרד לפיתוח הנגב והגליל ימשיך לפעול ככל יכולתו כדי להבטיח את תעסוקתם של תושבי הנגב. מוטב שששינסקי ייתן דעתו לסוגיה חשובה זאת ולא ייבחר להתעלם ממנה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה