זזים לפריפריה |

משרד הביטחון: פינוי הקריה יחל ב-2014

בנוסף הודיע המשרד כי נחתם הסכם הפרטת תעש במסגרתו יעביר משרד האוצר תקציב של 875 מליון שקל בשנה למשרד הביטחון לרכישת תחמושת ■ בנוסף יפונו שטחים בהיקף של מאות דונמים ממחנה צריפין

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורה קורן
אורה קורן

הפרטת תעש יוצאת לדרך. מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') דן הראל, חתם, בתום משא ומתן ממושך, על ההסכם שיאפשר את הפרטתה ומכירתה של התעשייה הצבאית - כך נמסר היום (ד') ממשרד הביטחון.

"ההסכם שהובילה רשות החברות הממשלתית, ועליו חתמו גם משרדי האוצר והביטחון ורשות מקרקעי ישראל, יאפשר את מכירת החברה ופינוי השטחים באזור רמת השרון לטובת בנייה למגורים. משרד הביטחון עשה את כל המאמצים להביא לאישור ההסכם, לרבות התחייבות רכש עתידית בהיקפים משמעותיים של מאות מיליוני שקלים בשנה, גם תחת האילוצים התקציביים הנוכחיים והקיצוץ התקציבי שספג.

משרד הביטחון יוביל גם את עבודת התיאום, בשיתוף כל משרדי הממשלה הרלבנטיים, לפינוי מפעלי החברה ממרכז הארץ, הכוללת תכנון אזרחי של האתר המיועד למעבר תעש (רמת בקע בדרום), של קרקעות העתידות להתפנות", נמסר ממשרד הביטחון.

במסגרת זו, נחתם הסכם ראשון לשיווק ופינוי מחנות צה"ל ממרכז הארץ ('שוה"ם 1') שמגבש את הפעילות המיידית, שתתחיל בהעתקת 'קרן הקריה' בתל אביב, ובשטחים בהיקף של מאות דונמים ממחנה צריפין. בכוונת משרד הביטחון להשלים סיכומים נוספים בתקופה הקרובה, כחלק מתוכנית שוה"ם (שיווק והעתקת מחנות) שבמסגרתה יביא משרד הביטחון לפינוי כלל מחנות צה"ל ממרכז הארץ, לנגב ולגליל, לטובת הגדלת היצע הדיור באזורי הביקוש, והתפתחות כלכלית ועירונית. הפרטת תעש כוללת פינוי השטחים בקריה על בסיס מתווה לוקר, שגיבש מנכ"ל משרד ראש הממשלה.

משרד הביטחון

הראל אמר כי "משרד הביטחון היה מחויב להפרטת תעש, ולקח על עצמו התחייבויות משמעותיות ברכש תחמושת, שיאפשרו כבר בזמן הקרוב את הפרטת תע"ש. מדובר במהלך אסטרטגי ברמה הלאומית, הכולל, לצד מכירת החברה (שתכניס כסף רב לקופת המדינה) גם פינוי שטחים גדולים במרכז הארץ, לבניית עשרות אלפי יחידות דיור והקלת מצוקת הדיור, כמו גם העתקת מפעל גדול לפריפריה, מה שייצור מאות מקומות עבודה חדשים".

הסכם 'שוה"ם 1', שיזם והוביל משרד הביטחון, כחלק מהסכם תעש, הוא השלב הראשון. ההסכם שהושג בין משרדי הביטחון, האוצר ורשות מקרקעי ישראל, יאפשר פינוי מוקדם של 3 מחנות: פינוי מחנה 'קרן הקריה' בת"א - כ-36 דונמים שיפונו בצפון מזרח הקריה.

על פי ההסכם, פינוי 9 הדונמים הראשונים ייחל כבר בתחילת 2014, וישמש בחלקו להקמת תחנת הרכבת הקלה. 2 דונמים נוספים יפונו במהלך 2015, ויתרת השטח - 25 דונמים יפונו עד סוף שנת 2016.

פינוי חלק ממחנה צריפין - 421 דונמים יפונו ממתחמים 4 ו-5 במחנה צריפין, עד סוף שנת 2015. על-פי ההסכם, במקביל להליכי הפינוי תוכל רשות מקרקעי ישראל להתחיל לשווק ולפתח את הקרקע.

פינוי מחנה פלנורד בחיפה - 30 דונמים יפונו במרכז הכרמל, ובמקומן תוקם שכונת מגורים חדשה.

על-פי החלטת ממשלה 4088 מינואר 2012, ועפ"י ההסכם שהושג ובכפוף למשימות שהוטלו על משרד הביטחון, צפוי משרד האוצר להעביר למשרד הביטחון כ-875 מיליון שקל.

מתעש נמסר בתגובה כי "סיכום העקרונות בין משרד הביטחון למשרד האוצר מהווה אבן דרך חשובה ונוספת בהתקדמות בתהליך להפרטת החברה. בימים אלה צוותים של תעש, משרדי הביטחון והאוצר ונציגות העובדים מצויים בישורת האחרונה לקראת חתימה על הסכמים עם העובדים ובהם הסכם להפרטת החברה ומעבר מפעליה לנגב, הסכם עבודה קיבוצי והסכם לפרישת מיידית של כ-1,000 עובדים. חתימה על הסכמים אלה תתבצע בימים הקרובים".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"