נתניהו: "היעד המרכזי - צמיחה, צמיחה ועוד פעם צמיחה"

ראש הממשלה אמר למנכ"לי משרדי הממשלה כי השגת צמיחה של 5%-4% בשנה מצריכה שלושה דברים: התייעלות פנימית ורפורמות מרחיקות לכת, לפתור את בעיית משק הגז ולפתוח שווקים חדשים

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

"זכינו בעשור האחרון לצמיחת תוצר של בין 4% ל-5% בשנה. אנחנו צריכים להמשיך ולצמוח ברמה זו", כך אמר היום (ד') רה"מ, בנימין נתניהו, בסיום כנס הכשרה למנכ"לי כול משרדי הממשלה שנמשך יומיים בירושלים.

נתניהו הדגיש כי כדי להשיג צמיחה של 5%-4% בשנה, הממשלה תצטרך לעשות שלושה דברים: א. התייעלות פנימית ורפורמות מרחיקות לכת, שתחסוך עלויות ותייעל את הכלכלה. הרפורמה הראשונה והחשובה ביותר תצטרך להיות בנמלים. ב. לפתור את בעיית משק הגז. נתניהו הדגיש כי "זה משאב אדיר של מדינת ישראל. הוא ייתן לנו שני עשורים של תוספת תל"ג". ג. לפתוח שווקים חדשים.

לדברי נתניהו, "הקמנו ועדה בינמשרדית שתעבוד מול ועדה מקבילה בסין. בסין לבד, אם נצליח, נקבל נתח קטן משוק ענק ונקבל את הצמיחה שאנחנו רוצים. כרגע אנחנו מוכרים לסין ב-2.5 מיליארד דולר. זה מגוחך. לאיטליה אנחנו מייצאים יותר. אנחנו חייבים להגדיל את היצוא במכפלות. אם נצליח בפיצוח השוק הסיני אנחנו ניתן תמיכה גדולה לכלכלה הישראלית".

בנימין נתניהו

רה"מ הדגיש כי "אלה שלושה דברים יסודיים שצריך לעשות. יהיו עוד דברים רבים ואני לא מפרט את הכול. אנחנו חייבים להשיג צמיחה, אחרת אין שום דבר בתחום שאתם עוסקים בו שלא יצטמצם. אם אין צמיחה אין עם מה לעבוד ולכן היעד המרכזי, בנוסף לשירות לאזרח וקיצוץ הבירוקרטיה, הוא צמיחה, צמיחה, צמיחה. תתייעלו בתוך המשרדים, הביאו רפורמות, שרתו את האזרח והביאו צמיחה. אני מאחל למנכ"לים הוותיקים המשך הצלחה וכך גם למנכ"לים החדשים".

את הכנס הייחודי להכשרת מנכ"לי כול משרדי הממשלה, תחת הכותרת "תוכנית המנכ"לים - תחילת קדנציה", ארגן מנכ"ל משרד רה"מ, הראל לוקר, בשיתוף עם נציבות שירות המדינה ומכון אלכא למנהיגות וממשל של ג'וינט ישראל. מטרות הכנס היו להגביר את האפקטיביות של מערכות הממשל וגורמי הניהול בממשלה, לגבש את קבוצת המנכ"לים כקבוצת עבודה ולמידה תוך יצירת מכנה משותף של ממשלה אחת, ליווי המנכ"לים בתפקידם תוך התייחסות לאתגרים המקצועיים והאישיים ויצירת קבוצות משימה לעבודה אסטרטגית בין משרדית.

בנימין נתניהו ומנכ"לי משרדי הממשלהצילום: משה מילנר / לע"ם

בכנס השתתפו גיא רוטקופף מנכ"ל משרד המשפטים, אורנה הוזמן בכור, מנכ"לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל; רותם פלג, מנכ"ל המשרד לביטחון פנים; שלמה בן אליהו, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון; רוני גמזו, מנכ"ל משרד הבריאות; אהרון אזולאי, מנכ"ל המשרד לאזרחים ותיקים; גבי אופיר, מנכ"ל המשרד להגנת העורף; אלונה שפר קארו, מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה; רפי ברק, מנכ"ל משרד החוץ; דלית שטאובר, מנכ"לית משרד החינוך; רמי כהן, מנכ"ל משרד החקלאות ופיתוח הכפר; מנחם גרינבלום, מנכ"ל משרד המדע הטכנולוגיה והחלל; יגאל צרפתי, מנכ"ל משרד הפנים; יוסי סילמן, מנכ"ל משרד הרווחה; אלחנן גלט, מנכ"ל המשרד לשירותי דת; עוזי יצחקי, מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים; אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות; עמית לנג, מנכ"ל משרד הכלכלה; דביר כהנא, מנכ"ל המשרד לירושלים והתפוצות.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה