20 מועצות אזוריות צפויות לייקר את הארנונות לתעשייה

העלות לתעשייה הקיבוצית תהיה 50 מיליון שקל בשנה

עמירם כהן, פרשנות
עמירם כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמירם כהן, פרשנות
עמירם כהן

שר האוצר יובל שטייניץ ושר הפנים אלי ישי, צפויים לאשר העלאת הארנונה לתעשייה ב-20% ב-20 מועצות אזוריות ברחבי הארץ. ייקור הארנונה יגדיל את הוצאות התעשייה הקיבוצית ב-50 מיליון שקלים בשנה. בשלב ראשון אושרה העלאה למועצות האזוריות חוף הכרמל, עמק חפר, עמק הירדן וגזר. תוקף העלאה רטרואקטיבי מ-1.1.2012.

מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית, הנפגעת העיקרית מיקור הארנונה אודי אורנשטיין, אמר כי העלאה היא שערורייתית וכי מי שיפגע ראשון יהיו המפעלים האזוריים של הקיבוצים העוסקים בעיבוד תוצרת חקלאית, המשתרעים על שטחים גדולים ולכן יחויבו בתשלום תוספת גבוהה.

עוד אמר אורנשטיין, כי התעשייה הקיבוצית בישובי חבל אשכול וחבל מעון, שאך החלה להתאושש מההשבתה הכפויה שנכפתה עליה במבצע "עמוד ענן" ועובדיה עושים מאמץ עילאי לחדש את היצור "מקבלים סכין בגב מממשלתם", כלשונו.

יו"ר התעשייה הקיבוצית יונתן בשיא, נפגש עם מנכ"ל משרד הפנים עמרם קלעג'י וביקש ממנו לפעול לשינוי ההחלטה. בשיא הזהיר כי לתעשייה הקיבוצית, שעד כה נמנעה מפיטורי עובדים, לא תישאר ברירה אלה לנהוג בדרך זו דווקא בתקופה קשה למשק.

לדברי בשיא, התייקרות הארנונה פוגעת פגיעה נוספת בכושר התחרות של התעשייה הישראלית בשווקי היצוא והיא מצטרפת לשורה של התייקרויות בתעריפי החשמל וחומרי הגלם שפגעו בכושר התחרות שלה בשווקי היצוא ומול היבוא בשוק המקומי.

בעקבות פניית התעשיינים לשר ישי, בבקשה לעצור את התייקרות הארנונה, השיב ישי כי שינוי ההחלטה הוא לא בסמכותו ועל התעשיינים לגבש הסכמה רחבה בקרב השרים ומקבלי ההחלטות על מנת להביא לשינוי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?