שטייניץ חשף: הכפלנו תקציבים להתנחלויות בפרופיל נמוך

שר האוצר אמר את הדברים לרדיו האזורי בגדה ■ בפורום בכירי המשק של אוניברסיטת בר-אילן אמר שטייניץ כי מ-2010 ישראל מתייצבת במקום הראשון מכל מדינות המערב וצפון אמריקה עם 5% צמיחה ■ יחימוביץ': "מביך לראות ששר האוצר טועה ומטעה בשורה של עובדות ונתונים"

שר האוצר יובל שטייניץ העלים מהציבור מידע על המימון הממשלתי ליהודה ושומרון. בראיון הבוקר (שני) לגלי ישראל אמר שטייניץ: "הכפלנו את התקציבים ליהודה ושומרון. עשינו זאת בפרופיל נמוך כי לא רצינו שגורמים בישראל ובחו"ל יכשילו את המהלך".

שטייניץ אמר את הדברים בתוכנית הבוקר של התחנה האזורית של יהודה ושומרון בהגשת קווה שפרן. שטייניץ, שיקבל היום אחר הצהריים בקדומים את "אות יקיר ההתיישבות" ממועצת יש"ע, הוסיף ופירט בראיון על תרומתו להתנחלויות: "בתקופת הממשלה הנוכחית הכפלנו את התקציב ליהודה ושומרון. לא נתנו פרופיל גבוה כי לא רצינו שיכשילו את המהלך ויש לזה תוצאות בשטח. עשינו אותם (את המהלכים התקציביים, ח"ל) בפרופיל נמוך בהסכמה עם ראשי הערים, מתוך הנחה שאם הדברים ייעשו בפרופיל גבוה ובפרסום יהיו גורמים בארץ ובחו"ל שינסו למנוע את זה.

שטייניץ במרכז האוניברסיטאי באריאל לפני כחודש

בפורום בכירי המשק של אוניברסיטת בר-אילן שהתקיים היום אמר שטייניץ כי מאז השנה השנייה שלו בתפקיד שר האוצר, ישראל מתייצבת במקום הראשון מכל מדינות המערב וצפון אמריקה עם 5% צמיחה. עוד אמר שטייניץ כי בשלוש השנים האחרונות נוצרו בישראל 400 אלף משרות חדשות - שיא בישראל - שלדבריו, מאפשר להוריד את האבטלה לממדים נמוכים, אפילו מהתקופה שטרם המשבר. הוא הדגיש כי "ישראל היא המדינה המערבית היחידה שהשכר הממוצע לא רק שלא ירד, אלא עלה בשיעור של 12%".

לדברי שטייניץ, "סוד ההצלחה שלנו היה במדיניות אנטי-משברית, שהיא פילוסופיה שונה משל רוב מדינות המערב. האסטרטגיה שנקטנו בה היה להגדיל השקעות בכלכלה ריאלית ולבנות את המשק נוכח פני העתיד, בעוד שבמדינות האחרות הממשלות הגדילו את הזרמת התקציבים כדי להזרים חמצן למשק. אנחנו הגענו להכרה שאלו הם שני דברים סותרים ושמנו יהבנו על בניית המשק ולא על הנשמתו".

"עברנו גם לתקציב דו-שנתי ושידרנו יציבות כלכלית ואחריות תקציבית והעברנו מסר של שמירה על מסגרת מקרו-כלכלית ברמה סבירה שתעודד השקעות במיוחד בתעשיית היצוא וההיי-טק שהוא קטר הצמיחה של הפעילות הכלכלית. אפילו הצלחנו לפרוץ את שערי סין - ולראשונה השקיעו הסינים בישראל 20 מיליארד שקל", אמר שטייניץ.

יו״ר מרצ זהבה גלאון אמרה בתגובה לדברי שטייניץ על התקציב להתנחלויות כי "סוף סוף יצא המרצע מן השק ושר האוצר מודה בלי בושה כי הליכוד הקים מעבר לקו הירוק, מבלי לתת דין וחשבון לציבור, מדינת רווחה משגשגת ועתירת תקציבים, בעוד בתוך גבולותיה ישראל נאנקת תחת נטל סבסוד ומימון ההתנחלויות. זהו פרצופה האמיתי של הליכוד ביתנו. מהתיש הזה לא יצא צדק חברתי. ומדהים שבמפלגת העבודה יש מי שרואים במפלגה הימנית קיצונית הזו פרטנר״. גלאון הדגישה כי ״מרצ היא היחידה שלא תיתן ידה להקמת ממשלה עם הליכוד ביתנו".

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', אמרה בתגובה לדבריו של שטייניץ בפורום בכירי המשק של אוניברסיטת בר-אילן כי "מביך לראות שר אוצר במדינת ישראל, שמעל במה מכובדת וביודעין, טועה ומטעה בשורה של עובדות ונתונים הקשורים למדיניות הכלכלית של ישראל עליה הוא אמון. הצמיחה במדינת ישראל לא הגיעה ל-5% באף שנה משנות שלטונו של נתניהו, והשנה התחזיות האופטימיות ביותר מדברות על 3.5% צמיחה".

יחימוביץ' הוסיפה כי "גם את נתוני התעסוקה שטייניץ מדמיין. לא נוצרו יותר מ-350 אלף מקומות עבודה בשלוש וחצי שנות שלטון נתניהו, וישראל היא לא המדינה הראשונה במערב ביצירת מקומות עבודה (טורקיה וצ'ילה מקדימות אותה). שטייניץ יודע זאת ועדיין מעדיף לספק נתונים שגויים על מנת לכסות על כך שהמדיניות הכלכלית של הממשלה שבה ישב בראשותו של נתניהו הובילה לשחיקה חריפה של מעמד הביניים, שמצבו כיום גרוע יותר ממה שהיה לפני שלוש שנים וחצי ורובו הגדול מתקשה לסגור את החודש. אפשר לסמוך על הציבור שבעת ההצבעה בקלפי, יכיר בבדיות של שטייניץ ויחליף את שלטונו של נתניהו, שהסב לו בעיקר נזקים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן