ארגון מחדש באלביט מערכות: תקטין את מספר החטיבות לארבע

במסגרת המהלך, שלא יכלול פיטורים, יועברו החברות הבנות אל-אופ ואלישרא לניהול משותף, מבלי שיתמזגו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משקפת של אלביט מערכות

חברת אלביט מערכות, שמנוהלת על ידי בצלאל (בוצי) מכליס, החלה במהלך של ארגון מחדש של החברות בקבוצה, שיקטין את מספר החטיבות באלביט מחמש לארבע. 

כחלק מהמהלך תועבר פעילות המל"טים מחטיבת המודיעין והמל"טים לחטיבת כלי הטייס, במטרה לרכז את הפעילות בתחום האוויר במקום מרכזי אחד - מתוך הערכה שהגבולות בין כלי הטיס הלא מאוישים והמאוישים הולכים ומטשטשים.

מהלך הארגון מחדש, שפרטיו פורסמו היום בקרב עובדיה של אלביט, יכלול גם העברה של שתי חברות בקבוצה - אל-אופ ואלישרא - לניהול משותף. אל-אופ, שמפתחת מערכות מודיעין אלקטרו-אופטיות, ואלישרא, שמפתחת מערכות לוחמה אלקטרוניות ומערכות מודיעין אותות, לא ימוזגו - ויישארו ישויות נפרדות עם מותג נפרד. החטיבה החדשה תיקרא מודיעין ולוחמה אלקטרונית, ותנוהל על ידי אדגר מימון, מנכ"ל אלישרא, ואורן סבג, לשעבר מנהל תחום התקשורת באלביט.

ההחלטה לנהל את שתי החברות במשותף מתבססת על הסינרגיה בין שני התחומים. דוגמא לכך היא מערכות מגן רקיע, שנועדו להגן על מטוסים מטילי קרקע אוויר, בהן נעשה שימוש במערכות הלייזר של אל אופ ובחיישנים לזיהוי טילים שפיתחה אלישרא.

מנכ"ל אלביט מערכות, בצלאל מכליס

רכיב נוסף בארגון מחדש בחברה יהיה העברת הפעילות של תחום ראשי ביות וחימוש מדויק, שחלקה התבצע בחטיבת האוויר - למשל מערכות Lizzard, שהופכות פצצות טיפשות לפצצות מונחות - לחטיבת היבשה והתע"ש.

לדברי מכליס, מטרת הארגון מחדש היא העלאה של רמת הסינרגיה בין החטיבות השונות בחברה, ושיפור האפקטיביות שלהן. מכליס אמר כי התהליך יתפרש על שנת 2021, אין לו היבטים חשבונאיים והוא לא נועד לחסוך בכוח אדם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker