כך התערבבה סוגיית בחירת מנכ"ל התעשייה האווירית עם הפרטת החברה

דירקטוריון תע"א לא רוצה להרגיז את משרד הביטחון עם בחירת מנכ"ל לפני שתקודם הצעת ההפרטה - ואילו במשרד לא ממהרים לקדם הפרטה לפני שתתגלה זהות המנכ"ל החדש

חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפעל התעשייה האווירית
מפעל התעשייה האוויריתצילום: אייל טואג

בזמן שבמפלגות הימין עוסקים במינויים פוליטיים כמימים ימימה, בכחול לבן לא ממהרים לעסוק בנושא. מקור המעורה בעבודת הממשלה הביע בשבוע שעבר פליאה על כך ששר הביטחון, בני גנץ, לא מינה - מאז שנכנס לתפקידו - דירקטורים בחברות הרבות שמשרדו אחראי עליהן, בין אם מדובר ברפאל או באגודה למען החייל; וכן על כך ששר החוץ, גבי אשכנזי, לא ממהר למנות קונסולים שהוא רשאי למנות על פי ההסכם הקואליציוני, בין אם במוסקבה או בניו יורק.

ייתכן שהסיבה לחוסר הלהיטות של כחול לבן למינויים כאלה נובעת מהיותה מפלגה צעירה שאין בה פריימריז: כחול לבן הגיעה לשלטון עם מאגר מצומצם יותר של מקורבים, שלהם היא חייבת מינויים. למותר לציין כי זו ההזדמנות של כחול לבן להציב בעמדות שצריכות להיות מאוישות גורמים מקצועיים, לא על בסיס קשרים.

למרות זאת, יש מינוי אחד - אולי המרכזי ביותר ברמה העסקית - שלא מותיר את המפלגה אדישה: מינוי מנכ"ל התעשייה האווירית (תע"א), החברה הממשלתית הגדולה במשק הישראלי, ככל שמדובר במספר המועסקים בה.

שלשום (ו') הסתיימה באופן רשמי כהונתו של מנכ"ל תע"א הנוכחי, נמרוד שפר. ביום חמישי אמור היה דירקטוריון החברה להתכנס כדי להכריע בנוגע לזהות המחליף - אך הישיבה נדחתה. במקום זאת, מונה לתפקיד ממלא מקומו של שפר - המשנה למנכ"ל, אייל יוניאן, המתמודד בעצמו על התפקיד. 

שר הביטחון, בני גנץצילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90

מעבר ליוניאן, זהות המועמדים לתפקיד ידועה כבר שבועות ארוכים: הסמנכ"ל ומנהל חטיבת טילים וחלל, בועז לוי; מנכ"ל החברה הבת אלתא, יואב תורג'מן; האלוף במיל' חגי טופולנסקי, לשעבר ראש אגף כוח האדם בצה"ל ומי שהוביל את תחום המל"טים באלביט מערכות בשנים האחרונות; ותא"ל במיל' מירב קירשנר, לשעבר ראש מטה אגף כוח האדם וראש חטיבת תכנון בצה"ל. שי באב"ד, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר, שהיה מועמד לתפקיד, הסיר באחרונה את מועמדותו.

טופולנסקי נחשב מקורב למנכ"ל משרד הביטחון, אמיר אשל, המכיר אותו היטב מתקופת שירותו הצבאי, אך בדירקטוריון נוטים לבחור במנכ"ל מבין המועמדים המגיעים מתוך החברה.

זהות המנכ"ל הבא תהיה מהותית עבור עובדי החברה: השבוע צפויה התעשייה האווירית לפרסם את דו"חותיה הכספיים, והשלכות מגפת הקורונה עשויות להתבטא בהם. ברחבי העולם נפגעה תעשיית התעופה האזרחית מהמגפה באופן מהותי. כך למשל, רק בשבוע שעבר הודיע מנכ"ל ענקית התעופה הבינלאומית בואינג על קיצוץ של כ-7,000 מעובדיה.

את העיכוב בהכרעה בנוגע למינוי המנכ"ל, אפשר להסביר גם בכך שהדיון בזהות המנכ"ל מתערבב בסוגיית הנפקת מניות המיעוט של התעשייה האווירית, שאמורה לעלות לדיון בוועדת השרים לענייני הפרטה. גנץ הוא זה שמעכב את הדיון בנושא ההפרטה. באופן רשמי, הסיבה לכך היא רצונו לוודא כי מתווה ההפרטה שיעבור יביא לכך שעיקר תמורת ההנפקה תיכנס לתוך החברה - ולא תתפזר בין ממשלת ישראל לבין העובדים.

בפועל, הצעת ההפרטה של תע"א מחכה למינוי המנכ"ל - ומינוי המנכ"ל מחכה להצעת ההפרטה. בדירקטוריון תע"א מעדיפים לא להרגיז אף אחד במשרד הביטחון עם בחירת מנכ"ל כאוות רצונם - בטרם יראו שהצעת ההפרטה מקודמת. במקביל, במשרד הביטחון לא ממהרים עם קידום ההפרטה לפני שתתגלה זהות המנכ"ל החדש. כל זה קורה אף שמדובר בשני נושאים שלא אמורים להיות קשורים האחד לשני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker