האישה שנבחרה להוציא לפועל את מדיניות השר אמסלם: יפעת סלע, בתו של נתן אשל

יפעת סלע נבחרה לתפקיד סמנכ"לית ברשות החברות, ותוציא לפועל את מדיניותו של השר אמסלם ■ באחרונה הובע חשש כי הקריטריונים שאמסלם מבקש לקדם יעודדו כניסה של עסקנים פוליטיים לנבחרת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יפעת סלעצילום: בשמת איבי

מנכ"לית עמותת אלומה, יפעת סלע, תמונה לתפקיד סמנכ"לית ברשות החברות הממשלתיות האחראית על ניהול יחידת הדירקטורים, לאחר שנבחרה מבין עשרות מועמדים פנימיים וחיצוניים לתפקיד.

עמותת אלומה, שבראשה עמדה, מעודדת השתלבות של בני נוער וצעירים במעגלי השירות הצבאי משמעותי, ההשכלה הגבוהה והתעסוקה. היא נהנית מממליצים מימין ומשמאל במפה הפוליטית – החל משרים בכחול לבן וכלה בח"כים מיש עתיד. היא מחזיקה גם ביחוס משפחתי: אביה הוא נתן אשל, מי ששימש בעבר ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואף שהורחק מתפקידו, הוא נחשב עד היום מקורב למשפחת נתניהו ולמוציא ומביא מטעמה. סלע התמודדה בעבר על תפקיד ראשת מנהלת השירות הלאומי ולא זכתה בו. היא ספגה אז ביקורת מגורמים שמרנים בציונות הדתית, שטענו כי היא מעודדת גיוס בנות ומתנגדת לצעדים שיקלו על בקשת פטור של בנות דתיות.

בתפקידה ברשות החברות, סלע תשמש אשת הביצוע של השר האחראי על רשות החברות, דודי אמסלם, בכל הנוגע לנבחרת הדירקטורים - מאגר שמות שממנו אמורים להיבחר הדירקטורים שיפקחו על עשרות החברות הממשלתיות. ברשות מזהים בשבועות האחרונים קשיים בנכונות של שרי הממשלה למנות דירקטורים מתוך המאגר המוצע בנבחרת – שמעמדה אינו מעוגן בחקיקה, ועל כן היא מהווה מעין המלצה.

השר הממונה על רשות החברות, דודי אמסלםצילום: אוליבייה פיטוסי

עיסוקה המרכזי של סלע יהיה הגדרת הקריטריונים שלפיהם תאויש נבחרת הדירקטורים החדשה. באוגוסט הצהיר אמסלם כי הקריטריונים החדשים שיציג יכללו העדפה לתושבי פריפריה, ובפרט למתגוררים באזורים המוגדרים בחוק כ"אזורי עדיפות לאומית". כמו כן, לפי אמסלם, תורחב ההעדפה המתקנת לערבים, חרדים, בעלי מוגבלויות ועולים חדשים.

אמסלם גם הביע שאיפה להוריד את המשקל של ניסיון עסקי לצורך הכניסה לנבחרת, ובמקומו, להעניק משקל רב יותר לרקע במגזר הציבורי – מהלך שעשוי להביא לנוכחות מוגברת של פעילים פוליטים בדירקטוריונים של החברות הממשלתיות. מדובר באנשים שהרקע שלהם במגזר הציבורי נובע ממשרות אמון שאליהן הם מונו בעבר בממשלה או ברשויות המקומיות, על בסיס קשריהם הפוליטים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker