שולמית גרי מונתה למנכ"לית בנק ישראל

גרי תחליף את חזי כאלו ■ נורית פלתר תעמוד בראש אגף תקשורת חדש בבנק ישראל

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שולמית גרי
שולמית גריצילום: איתי בלסון, מכון ויצמן למדע

שתי נשים מונו הבוקר (חמישי) לתפקידים בכירים בבנק ישראל. הראשונה היא שולמית גרי, שמונתה למנכ"לית הבנק. גרי תיכנס לתפקידה בסוף ספטמבר, עם סיום תפקידו של המנכ"ל היוצא חזי כאלו. האישה השנייה שמינה הנגיד היא נורית פלתר-איתן, שמונתה למנהלת מחלקת תקשורת, הסברה וקשרי קהילה של בנק ישראל - תפקיד חדש שיהפוך אותה גם לחברת הנהלה, ויביא להקמת אגף חדש ויקר שלא היה קיים קודם.

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, קיבל את ההחלטה בעניין גרי לאחר שראיין מספר מצומצם של מועמדים שהועברו לבחינתו על ידי ועדת האיתור שבראשות המשנה לנגיד. גרי, עו"ד בהשכלתה, שימשה עד לאחרונה מנכ"לית (סגנית נשיא למינהל וכספים) של מכון ויצמן למדע.

בתפקידה הקודם שימשה גרי יועצת המשפטית של המכון, לאחר שהקימה בו את הלשכה המשפטית. במסגרת תפקידיה, היתה חברה במספר ועדות דירקטוריון, ועדות השקעה של מכון ויצמן למדע וכן בוועד המנהל של מכון דוידסון לחינוך מדעי. לפני כן, שימשה עורכת דין בתחום המסחרי אזרחי במשרדי עורכי דין ובשוק הפרטי. גרי בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב. היא מתגוררת בתל אביב, נשואה ואם לשלוש בנות.

נורית פלתר
נורית פלתרצילום: רשות החשמל

פלתר-איתן צברה ניסיון במשך יותר מ-20 שנה בתחום האסטרטגיה והתקשורת. בתפקידה האחרון כיהנה כראש אגף אסטרטגיה ברשות החשמל.

פלתר-איתן תיכנס לתפקידה באוקטובר. בהודעה שהוציא הבנק נכתב: "במסגרת התוכנית האסטרטגית שהוביל הנגיד, ולאחר בחינה מעמיקה, הוחלט כי בנק ישראל יאגד את כל משאבי ההסברה של הבנק תחת מערך ארגוני וניהולי אחד, בדומה למקובל בבנקים מרכזיים מתקדמים בעולם. מסגרת כזו תסייע לתיאום, תיזמון ותיעדוף כלל פעולות ההסברה, ובהנגשת המידע שבנק ישראל מעמיד לרשות הציבור לכלל קהלי היעד של הבנק - תוך תמיכה בשיח כלכלי-ציבורי מושכל ומבוסס על עובדות, נתונים וניתוחים כלכליים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker