שבוע חדש, מענק חדש: 237 אלף ילדים יקבלו מחר מענק לימודים בסך 1,021 שקל

המענק משולם מדי שנה למשפחות חד-הוריות ולחלק מהמשפחות שבהן ארבעה ילדים או יותר ■ הוא מיועד לסיוע בהכנות לשנת הלימודים

אבי וקסמן
אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 תלמידים בבית הספר הניסויי בירושלים, באפריל. המצולמים אינם קשורים לכתבה
תלמידים בבית הספר הניסויי בירושלים, באפריל. המצולמים אינם קשורים לכתבה צילום: אוהד צויגנברג

המוסד לביטוח לאומי מתכוון לשלם מחר (שני) את מענק הלימודים השנתי – מענק שנועד לסייע בהכנות לשנת הלימודים הבאה. הוא משולם למשפחות חד-הוריות; וכן למשפחות שבהן ארבעה ילדים או יותר, אם אחד ההורים מקבל קצבת הבטחת הכנסה, מזונות, נכות, אזרח ותיק (זקנה) או מזונות.

המענק ישולם מחר לכ-99 אלף משפחות שבראשן הורה עצמאי, עבור 154.9 אלף ילדים בגילים המזכים במענק, ול-21.7 אלף משפחות מרובות ילדים, בעבור 82.4 אלף ילדים בגילים המזכים במענק.

סכום המענק הוא 1,021 שקל לילד (לעומת 1,018 שקל ב-2019). המענק משולם בגין ילדים שנולדו מ-1 בינואר 2003 (בני כ-17.5) עד 31 בדצמבר 2014 (בני כ-5.5). העלות הכוללת של תשלומי המענק השנה היא כ-242 מיליון שקל, לעומת עלות של כ-6.6 מיליארד שקל למענק החד-פעמי לכל תושבי ישראל, שגם אותו משלם הביטוח הלאומי בימים אלה.

מטעם הביטוח הלאומי נמסר כי עד מחר, 90% מהזכאים למענק לכל אזרח (מענק 750 השקלים) כבר יקבלו את הכסף. על פי הביטוח הלאומי, היום יופקד המענק לחשבונותיהם של 2.5 מיליון איש, והם יוכלו לראות את הכסף בחשבונם מחר. בסך הכל, הועברו עד היום המענקים לכ-8.2 מיליון ילדים ומבוגרים, בסך כ-5.9 מיליארד שקל. מבין כ-800 אלף הזכאים הנוספים למענק, רבים עדיין לא מסרו את פרטי חשבון הבנק שלהם לביטוח הלאומי, באמצעות אתר האינטרנט שלו או המוקד הטלפוני (02-5393733).

מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר, אמר: "הביטוח הלאומי משלם באופן אוטומטי מענק לימודים מדי שנה ישירות לחשבון הבנק של מרבית המשפחות הזכאיות, בלי שיצטרכו להגיש בקשה וללא ביורוקרטיה מיותרת. בנסיבות הקיימות, מענק הלימודים מצטרף ליתר המענקים שנועדו לסייע לציבור בתקופת המאבק בנגיף קורונה".

שר העבודה והרווחה, איציק שמולי, אמר: "בעיצומו של משבר כלכלי וחברתי חמור זה, חובתנו לוודא שאף ילד לא יישאר מאחור. פתיחת שנת הלימודים בעת זו מחייבת הקמת רשת ביטחון אמיתית לילדים ולמשפחות הנזקקות לסיוע".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker