אבי וקסמן
אבי וקסמן

תשלומי המענק החד-פעמי לכל תושבי ישראל התחילו היום (ראשון) בהדרגה – תחילה בהעברת המענקים להורים, בגין כ-3 מיליון ילדים. כעת אומרים בביטוח הלאומי כי הפעימה הבאה בתשלום המענק תיועד למי שזכאים לתוספת למענק (750 שקל הנוספים למענק הבסיסי, שגם הוא בסך 750 שקל למבוגר). עם אלה נמנים מקבלי קצבאות התלויות במבחן הכנסה, כגון קצבת נכות, או קצבה לעולים חדשים נזקקים.

בביטוח הלאומי אומרים כי אותרו כ-800 אלף זכאים למענקים מוגדל (בסך 1,500 שקל). מחרתיים יועבר התשלום לכמחצית מהם, ולמחרת (יום רביעי) למחצית הנוספת, יחד עם זכאים נוספים למענק הבסיסי. שאר הזכאים למענק יקבלו את התשלומים לאחר מכן, בפעימות תשלום נוספות.

בביטוח הלאומי מאפשרים כעת לציבור לעדכן את פרטי חשבון הבנק, כדי שכל אדם יקבל את המענק לחשבון לבחירתו. האפשרות לעדכן את הפרטים פתוחה רק למי שלא קיבל קצבאות כלשהן מהביטוח הלאומי בשנה האחרונה. עדכון של חשבון הבנק עשוי לגרום לשיהוי בהעברת הכסף.

מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר, אמר: "הביטוח הלאומי ממשיך לעבוד מסביב לשעון כדי להעביר את המענקים לכל אזרחי ישראל בטווח זמן של ימים בודדים. חוק המענק אושר ביום רביעי אחר הצהריים, ומאז פתחנו מוקד טלפוני ייעודי ומוקד דיגיטלי לעדכון חשבונות הבנק, ויצרנו פיתוחים מחשוביים בהתאם לפרמטרים שנקבעו בחוק. אנו ממשיכים כל העת בהצלבות נתונים להעברת המענקים ושליחת עדכונים באמצעות מסרונים לתושבים״.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש עם שפיגלר, ואמר: "הבטחנו וקיימנו להביא מהר את המענקים לילדים, משפחות ועסקים. יהיו עוד תוכניות". בפגישה עם נתניהו אמר שפיגלר: "אנו עושים את הכל כדי שהמענקים יעברו לחשבונות של כל הזכאים עד סוף השבוע הזה או מקסימום בתחילת שבוע הבא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker