אבי וקסמן
אבי וקסמן

הזכאות למענק הסתגלות מיוחד לבני 67 ומעלה שאיבדו את עבודתם עקב משבר הקורונה תוארך גם לאחר דצמבר 2020, בתנאי שגם הארכת הזכאות לדמי אבטלה תהיה בתוקף - כך הוסכם בדיונים בהצעת חוק התוכנית לסיוע כלכלי.

ועדת הכספים של הכנסת ממשיכה היום (שלישי) בדיונים ובהצבעות על הצעת החוק, לקראת ההצבעה עליה במליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית. ההצעה מעגנת בין השאר את הארכת הזכאות לדמי אבטלה עד יוני 2021.

בדיונים בין הוועדה למשרד האוצר הוסכם כי מענק ההסתגלות, המשולם לבני 67 ומעלה - שאינם זכאים לדמי אבטלה מפאת גילם - ישולם גם הוא עד יוני 2021, כל עוד שיעור האבטלה במשק לא יירד מתחת לסף שנקבע להארכת הזכאות לדמי אבטלה, 7.5%. בנוסח הראשוני של הצעת החוק, הוצע להאריך את הזכאות למענקים לבני 67 ומעלה רק עד דצמבר 2020.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, הביע את התנגדותו לבקשה של משרד האוצר לכלול בהצעת החוק גם הוראות הנוגעות להפחתת מס הרכישה למשקיעים בנדל"ן. "לא יהיה מס רכישה", קרא גפני לעבר תמיר כהן, יועצו המקצועי של שר האוצר ישראל כ"ץ.

כחלק מהדיונים בהצעת החוק, אישרה ועדת הכספים הקצאה של 100 מיליון שקל לעמותות הנתמכות על ידי המדינה. כספים אלה אמורים לאפשר סיוע לעמותות שעדיין לא קיבלו אותו, ולעזור להן לעמוד בהוצאות קבועות ובשימור התשתיות הארגוניות שלהם.

ליאור פינקל-פרל, מנכ"לית מנהיגות אזרחית, ארגון הגג של המגזר השלישי בישראל, אמרה כי ההסכמה על הקצאת הכספים היא הישג המשמעותי. לדבריה, "סוף-סוף יש הבנה שלא ניתן לסווג עמותות כעסקים. לא נעצור עד שכל עמותה תקבל את הפיצוי המגיע לה על הפגיעה האנושה שספגה בתקופת הקורונה, כדי שעובדי העמותות יוכלו לחזור לעבודה שלהם, ושאף ישראלי לא יישאר רעב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker