"העובדים חשבו שזה עוקץ": הדרך המפרכת לקבלת המענק לעידוד תעסוקה

מעסיקים מותחים ביקורת על התהליך: "בשירות התעסוקה מבקשים לא רק את מספר הזהות, אלא גם את כל פרטי כרטיס האשראי" ■ ישראלה מני, סמנכ"ל כלכלה של איגוד לשכות המסחר: "יש עובדים מבוגרים וללא טלפונים חכמים; ההזדהות צריכה להיות פשוטה"

סיון קלינגבייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוק הכרמל בתל אביב, בחודש שעבר. למצולמים אין קשר לכתבה
סיון קלינגבייל

המערכת שהרים שירות התעסוקה לצורך קבלת המענק לעידוד תעסוקה על ידי המעסיקים התחילה לפעול לפני כשבוע. בתחילת השבוע נמסר משירות התעסוקה כי יותר מ-2,000 מעסיקים הגישו בקשה למענק עבור יותר מ-10,000 עובדים. בשירות היו גאים בכך שאף שהתשלום צריך לעבור בתוך 21 יום, חלק לא מבוטל מהמעסיקים כבר ראה את הכסף בבנק.

בתחילת השבוע ההנחה היתה כי המעסיקים משתהים עם תהליך מילוי הטפסים מאחר שלמרות הניסיונות של שירות התעסוקה לפשט את קבלת המענק, עדיין מדובר בתהליך מורכב למדי. כפי שפורסם ב-TheMarker, המערכת לרישום לשם קבלת המענק מסועפת ומסורבלת למדי, ולכן מעסיקים גדולים בחרו לעשות זאת בקפידה כדי להימנע מטעויות.

מכיוון שהמדינה חששה כי מעסיקים יבקשו מענק תמורת עובדים שאינם מועסקים, חלק מהותי בתהליך הוא אישור של העובד כי הפרטים שמסר המעסיק נכונים. כעת מתברר כי עובדים רבים נרתעים מכך שעליהם למלא פרטי כרטיס אשראי בתהליך ההזדהות.

לדברי ישראלה מני, סמנכ"ל כלכלה של איגוד לשכות המסחר, מדובר במכשלה ניכרת: "מה עושים עם עובדים שאין להם טלפונים חכמים? מה לגבי עובדים שאין להם כרטיס אשראי. ומה אם אין להם דרכון?"

המעסיקה גדולה שפנתה ל-TheMarker וחוששת להזדהות בשמה, מספרת: "בשירות מבקשים לא רק את מספר הזהות, אלא גם את כל פרטי כרטיס האשראי. תחילה העובדים חשבו שמדובר בעוקץ, מפני שחלקם מבוגרים, והם לא מכירים את מערכת זיהוי האשראי. חלק מהאנשים אינם דוברי עברית ואינם מצליחים לבחור שפה. חלקם גם אינם מורגלים בדרישות של בחירת סיסמה - אותיות גדולות, סימנים ומספרים וכו' - והם לא מבינים מה רוצים מהם".

כמו מעסיקים נוספים, גם היא משתוממת על חוסר הפשטות של התהליך: "לשירות התעסוקה יש את כל הפרטים, בהתאם לנתונים שמסר המעסיק, והעובדים צריכים רק לאשר את הנתונים. למה צריך לסבך כל כך את העובד כאשר בסך הכל נדרש אישור מעסיק?" היא שואלת.

"ההזדהות היתה צריכה להיות פשוטה יותר", מסכימה מני. "כאשר פונים אל משרד הכלכלה ושירות התעסוקה הם עונים שמי שנתקל בבעיות יכול להתקשר למוקד. לא ייתכן שאין אפשרות  ליצור מערכת הזדהות פשוטה יותר".

משירות התעסוקה נמסר: "אתר מענק עידוד תעסוקה יושב כמו כל אתרי הממשלה ב-gov.il וכפוף לנהלי רשות התקשוב. לשירות התעסוקה חשוב להקל את תהליך ההזדהות, ולכן הקים מוקד טלפוני ייעודי לתמיכה בהגשת המענק (6539*), וכל עובד שמתקשה להזדהות דיגיטלית יכול להזדהות טלפונית בקלות וביעילות".

מרשות התקשוב נמסר בתגובה: "על מנת לאפשר לאזרח לבצע פעולות מאובטחות וכדי לשמור על פרטיותו, נדרש זיהוי חזק ומהימן. שימוש בכרטיס אשראי כאמצעי לאימות בלבד, הוא אחד מתוך ארבעה אמצעי זיהוי שונים: דרכון ישראלי, תעודת זהות ישראלית, תעודת עולה ו/או כרטיס אשראי.

"פרטי כרטיס האשראי אינם נשמרים במערכת, והם מיועדים לזיהוי חד־פעמי בהרשמה. היות שכרטיס האשראי אומת בעת קבלתו על ידי הבנק, הוא מהווה אמצעי זיהוי. אין בהרשמה בקשה של קוד CVV (המצוי בגב הכרטיס ומיועד לחיוב).

מכיוון שנדרשות בהרשמה שתי תעודות מזהות, וישנם כאלו שאין ברשותם דרכון (ולא תעודת עולה), זו אפשרות נוספת. נדגיש שוב כי אין חובה לעשות שימוש בכרטיס האשראי, ואפשר להשתמש גם באמצעי זיהוי אחרים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker