חגי עמית
חגי עמית

דרמה בתעשייה האווירית: החברה מעוניינת לפטר כ-900 עובדים מהחטיבה הגדולה ביותר שלה, חטיבת התעופה. במקביל, מנכ"ל התעשייה האווירית, נמרוד שפר, הודיע היום (רביעי) במפתיע על פרישתו מהתפקיד.

הראל לוקר, יו"ר התעשייה האווירית
הראל לוקר, יו"ר התעשייה האוויריתצילום: חיים צח / לעמ

חטיבת התעופה מעסיקה כ-5,000 עובדים, ומתמודדת עם שיעור רווחיות נמוך עד שולי. החטיבה נוצרה ב-2019, כאשר החברה ביצעה מיזוג ענק של שלוש חטיבות שפעלו בנפרד בתחום התעופה. המיזוג הדגיש את הצורך של החברה בהתייעלות משמעותית בכוח העבודה שלה, צורך שצפוי להתגבר בעקבות המציאות הכלכלית החדשה שנוצרה בעקבות מגפת הקורונה.

חטיבת התעופה עוסקת בתכנון וייצור מטוסי מנהלים; מתן שירותי תמיכה ותחזוקה למטוסים; בדק מטוסים; והסבת מטוסי נוסעים למטוסי מטען. גם אם לא ברור עדיין אם תחום הטסת המטענים ייפגע – מדובר בענף השרוי בחוסר ודאות, שיסבול כמו ענפים אחרים מהאפשרות של האטה במשק. לקוחות החברה, ובהם חברות ענק דוגמת בואינג, הודיעו בתקופה האחרונה על קיצוצים מסיביים בפעילותם.

תעשייה אווירית
צילום: בלומברג

יאיר כץ, מזכיר ועד עובדי התעשייה האווירית, אמר כי "מדובר בצעד חד צדדי של ההנהלה, שמעוניינת לנצל את הקורונה ואת המשבר בתעופה על מנת לבצע קיצוצים דרמטיים בחברה, למרות הרווחיות שלה. ועד העובדים לא ייתן יד למהלך הזה ויילחם בו בכל הכוח. לצערי, החלטה זו מנותקת מהמצב במשק הישראלי ובועטת בערכים של סולידריות וערבות הדדית".

שפר עוזב את תפקידו מעט אחרי שהתעשייה האווירית סיכמה רבעון ראשון מוצלח. פרישתו עשויה לסמן את הדרך להתמודדותו החוזרת של המשנה למנכ"ל החברה, איל יוניאן, על התפקיד. יוניאן התמודד על התפקיד גם לפני שנתיים – אך דירקטוריון החברה העדיף את שפר על פניו. שפר נבחר בזמנו אחרי עימות בין הראל לוקר, יו"ר החברה, לבין ועד העובדים. במועד בו מונה שפר, הוא הוגדר כ"מועמדו של לוקר". גורמים בחברה העריכו היום כי אחת הסיבות לפרישתו של שפר היתה עימותים עם לוקר על הובלת החברה.

השניים היו חלוקים בין היתר בנושא הארכת כהונתו של יוסי מלמד, שעומד בראש חטיבת התעופה, והודיע שבסוף השנה הוא יפרוש מהחברה. בנוסף, ישנה מחלוקת נוספת בין השניים בנוגע לכיוון אליו אמורה לפנות החברה האמריקאית של התעשייה אווירית, שרשמה הפסד תפעולי משמעותי השנה.

מהתעשייה האווירית נמסר בתגובה: "בתקופה זו של אתגרים עסקיים ענקיים בשל מגפת הקורונה, יש לשנס מותניים ולהתאים את מבנה כוח האדם למציאות החדשה, בין היתר בעולם התעופה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker