המשבר בשוק העבודה: מיליון משרות נמחקו באפריל

השכר הממוצע באפריל זינק ב-14% משום שעובדים ששכרם נמוך הוצאו לחל"ת ■ בלמ"ס מצפים לעלייה של 20% במספר המשרות במאי, שנתוניו לא פורסמו עדיין

אבי וקסמן
אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חנות להשכרה בתל אביב
חנות להשכרה בתל אביבצילום: עופר וקנין

נתונים חדשים שופכים אור נוסף על עומק הפגיעה של משבר הקורונה בשוק העבודה בישראל. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) דיווחה היום (ה') כי מספר משרות השכירים במשק צלל בכמעט מיליון (27%) באפריל. נתוני מאי - כשיפורסמו - צפויים להצביע על התאוששות של כ-20%, שתביא את מספר המשרות לכ-88% מרמתו במארס.

מספר המשרות צלל באפריל ל-2.65 מיליון, לעומת 3.65 מיליון במארס ו-3.75 בפברואר (משרות של עובדים ישראלים, ללא ניכוי עונתיות). כ-70% מהמעסיקים כבר דיווחו על נתוני מאי, שיפורסמו רשמית בעוד כחודש. בלמ"ס מעריכים כי העלייה במספר המשרות במאי תהיה חדה במיוחד, כ-80%, בענף שירותי האירוח והאוכל ובענף הבידור, האמנות והפנאי. בענפים אלה מרבית העובדים הוצאו לחל"ת בעקבות המשבר.

השכר הממוצע במשק זינק באפריל ב-14% למרות המשבר - מפני שהשכר הממוצע של מאות אלפי העובדים שהוצאו לחל"ת או פוטרו, נמוך מהממוצע הכללי במשק. השכר הממוצע למשרת שכיר היה באפריל 12,494 שקל, לעומת 10,954 שקל במארס (עובדים ישראלים, ללא ניכוי עונתיות).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker