חברת נמל אשדוד לבית המשפט: עצרו צעדים בלתי חוקיים של מנהלי מחלקת תפעול

בחברה טוענים כי מנהלי התפעול פתחו ב"שביתת האטה" או "שביתת הקפדה", שמשמעותן הכפלה ואף שילוש זמן הכנת המשמרת - מה שמביא לשיבושים חמורים בתפקוד נמל אשדוד, ופגיעה קשה במסחר ובלקוחות

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמל אשדוד
נמל אשדודצילום: אילן אסייג
אסנת ניר
אסנת ניר

חברת נמל אשדוד פנתה היום (ד') לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, בבקשה לעצור צעדים שהגדירה כשביתות ועיצומים בלתי חוקיים של מנהלי העבודה במחלקת התפעול, "וזאת מבלי שהוכרז סכסוך עבודה ומבלי שניתנה הודעה על נקיטת הצעדים וללא אישור מארגונם היציג", לטענת החברה. בחברה מבקשים מבית המשפט לחייב את העובדים לשוב לעבודה סדירה.

בבקשה נטען כי 47 עובדי מחלקת התפעול פתחו בעיצומים כ"שביתת האטה" או "שביתת הקפדה", שמשמעותם הכפלה ואף שילוש זמן הכנת המשמרת על ידי מנהלי העבודה והתפעול, דבר שגורם לעיכובים ניכרים בתחילת הפריקה או הטעינה של האוניות. עוד נטען כי כתוצאה מהעיצומים קיימת האטה ניכרת בעבודת התפעול ברציפים וניכרים שיבושים קשים בעבודה.

משמעות הצעדים, לטענת הנמל, היא "שיבושים חמורים בתפקודו של נמל אשדוד, ופירושו של דבר פגיעה קשה במסחר, וגרימת נזקים עצומים ובלתי הפיכים לנמל, ללקוחותיו ולציבור המשתמשים בשירותי הנמל".

תפקידם של עובדי התפעול הוא לטפל בניהול הלוגיסטי של תנועת המכולות בנמל. בין היתר, תכנון פריקה וטעינה של אוניות המכולה, תכנון אחסנת מכולות בשטחי האחסנה, פיקוח על פעולות שיגור וקבלת מכולות ברציפים ובשטחי האחסנה ותכנון פעילות הרכבת.

עוד נכתב בבקשה, שהגיש עו"ד יעקב מלישקביץ' ממשרד נ. פינברג ושות', כי באמצעות עיצומים פראיים אלה מנסים העובדים לגרום לשינויו של הסכם העבודה הנוהג מזה כעשרים שנה בנמל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker