אחרי דחיית תשלום הארנונה - עיריית ת"א מאשרת הקלות נוספות לעסקים

ועדת הכספים של עיריית תל אביב-יפו אישרה פטור מתשלום אגרות בגין העמדת שולחנות וכיסאות ובגין העמדת פרגוד, וכן פטור מתשלום אגרת היתר לילה ■ העסקים יוכלו להגיש בקשה לקבלת ההקלות בשבוע הבא

מירב מורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עסקים סגורים בדיזינגוף סנטר, תל אביבצילום: תומר אפלבאום
מירב מורן

ועדת הכספים של עיריית תל אביב-יפו אישרה אמש (ב') הקלות שמטרתן לסייע לבעלי העסקים שנפגעים מתקנות הבריאות החדשות בשל התפשטות נגיף הקורונה. ההקלות הן פטור מתשלום אגרות בגין העמדת שולחנות וכיסאות ובגין העמדת פרגוד ("סגירת חורף").

ההקלות יינתנו לעסקים שיוכיחו כי נסגרו בהוראת משרד הבריאות ולא עשו שימוש בשטח הרחוב. כמו כן, יינתן פטור מתשלום אגרת היתר לילה לעסקים שיוכיחו כי שינו את מתכונת פעילותם בהוראות משרד הבריאות, ולא פתחו את עסקם בשעות שצוינו בהיתר. 

הקלות אלה מצטרפות לדחיית תשלום הארנונה לחודשים מארס-אפריל 2020 לכל בעלי העסקים עד ל-1 במאי, ללא ריבית או קנס. בנוסף, הציעה עיריית תל אביב לבעלי עסקים לפרוס את תשלום הארנונה עד לשישה תשלומים, החל מיום ראשון ה-22 במארס. העסקים יוכלו להגיש בקשה לקבלת ההקלות בטפסים שיופיעו באתר העירייה בתחילת שבוע הבא.

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו: "העסקים בעיר תל אביב-יפו מהווים את עמוד השדרה של הכלכלה העירונית. אנו קשובים למצוקתם והחלטנו על צעדים שיסייעו לעסקים לצלוח את תקופת המשבר הראשונה. בצד האישור במוסדות העירייה היה חשוב לייצר הסכמות כלליות לנושא בקרב ראשי הערים הגדולות בישראל. בעת הזו, ערכי הסולידריות ושותפות הגורל בין ראשי הערים הן בעלות חשיבות גדולה בצליחת המשבר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker