בכירה נוספת פורשת מבנק ישראל: מנהלת חטיבת משאבי האנוש תסיים את תפקידה

הבנק המרכזי צריך לאייש שורה של תפקידים בכירים – ובהם המשנה לנגיד, המפקח על הבנקים, מנהלים למחלקות התשלומים והמטבע, הממונה על שיתוף בנתוני אשראי ודובר הבנק

אבי וקסמן
אבי וקסמן
פנינה קרן
פנינה קרןצילום: דוברות בנק ישראל

מנהלת חטיבת משאבי האנוש והמינהל בבנק ישראל, פנינה קרן, ביקשה מנגיד הבנק לסיים את תפקידה בסוף אפריל הקרוב, בתום כשמונה שנים בתפקיד – כך הודיע היום (רביעי) הבנק המרכזי. בפרישתה, קרן מצטרפת לשורה ארוכה של מנהלים בכירים שסיימו או עומדים לסיים את תפקידם בבנק לאחר קדנציות ארוכות.

משרת המשנה לנגיד הבנק אינה מאוישת מאז סוף פברואר 2019 - מאז פרישתה של ד"ר נדין בודו-טרכטנברג. את המשנה לנגיד אמורה למנות הממשלה, בהמלצת הנגיד - כך שהמינוי עשוי להתעכב לפחות עד הקמת ממשלה חדשה, לאחר הבחירות לכנסת שייערכו במארס.

המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר, תסיים את כהונתה ב-15 באפריל 2020. בבנק הוקמה ועדת איתור לתפקיד המפקח על הבנקים.

מנהל מחלקת המטבע, ד"ר אילן שטיינר, פרש מהבנק בקיץ האחרון, ועדיין לא מונה לו מחליף – אף שמכרז על התפקיד פורסם עוד לפני הפרישה. מנהלת מחלקת החשבות ומערכות התשלומים והסליקה, עירית מנדלסון, תפרוש גם היא מהבנק בקרוב. נגיד הבנק, פרופ' אמיר ירון, מייחס חשיבות רבה לתפקידה, נוכח כוונתו להקדיש מאמצים למודרניזציה של מערכות התשלומים בישראל.

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון
נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירוןצילום: תומר אפלבאום

הממונה על שיתוף בנתוני אשראי (מאגר נתוני האשראי), צוריאל (צורי) תמם, סיים את תפקידו בבנק, לאחר כארבע שנים שבהן עסק בנושא שיתוף נתוני האשראי, ויותר מ-20 שנה בבנק המרכזי, שברובן עבד בפיקוח על הבנקים. דובר הבנק, יואב סופר, ביקש גם הוא לפני כמה חודשים לסיים את תפקידו, אבל עודנו מכהן בתפקידו.

התאימה את הבנק לשוק העבודה המשתנה

קרן מונתה לתפקידה בבנק ישראל ב-2012, בתקופת הנגיד פרופ' סטנלי פישר, שהקים ועדת איתור לתפקיד מנהלת חטיבת משאבי האנוש. לפני כן שימשה קרן סמנכ"לית משאבי האנוש של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

במשך כהונתה בבנק ישראל, התמודדה קרן עם האתגר של שימור ושיפור יחסי העבודה בבנק, על רקע הזדקנותם של עובדי דור א', והמשך הגיוס של עובדים חדשים שאינם נהנים עוד מפנסיה תקציבית, ומחוזרים על ידי גופים אחרים מהמגזר הציבורי ומהמגזר הפרטי. לפני שנה נחתם בבנק הסכם קיבוצי חדש, המבטיח "שקט תעשייתי" לעשר שנים.

לפי ההודעה שפירסם בנק ישראל, "חטיבת משאבי האנוש והמינהל יישמה בהובלתה של קרן מהלכים להכנת המשאב האנושי לאתגרי עולם העבודה העתידי, פיתוח מסלולי קידום מקצועיים ומסלולי קריירה לשימור ויצירת אופק תעסוקתי לעובדים, יצירת תרבות של שיתוף ועירוב העובדים מכל הדרגים בפרויקטים יישומיים, יצירת תשתית להרחבת הגיוון התעסוקתי בבנק ישראל וקליטת עובדים מאוכלוסיות הגיוון ועוד. קרן הקפידה על יחסי אמון ושיתוף פעולה בין הנהלת הבנק לנציגות העובדים, שהביאה לכך שנציגות העובדים היתה שותפה לתהליכים שהוטמעו בבנק. באחרונה היא הובילה את עיצוב האסטרטגיה שנבנתה בהובלת הנגיד בנושא המשאב האנושי בבנק". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker