משרדי הממשלה יקיימו דיון מיוחד לקראת הפעילות ב-2020 ללא תקציב מאושר

מנכ״ל משרד ראש הממשלה, רונן פרץ, שלח הערב זימון לדיון מיוחד עם המנכ״לים של כל משרדי הממשלה. הדיון יעסוק בהיערכות לפעילות על בסיס "תקציב המשכי" - התקציב של 2019, שאושר ב-2018

חגי עמית
חגי עמית
משרד האוצר
משרד האוצרצילום: אמיל סלמן

מנכ״ל משרד ראש הממשלה, רונן פרץ, שלח הערב זימון לדיון מיוחד עם המנכ״לים של כל משרדי הממשלה, שיעסוק בהיערכות לתקופה הקרובה שבמסגרתה יפעלו עם תקציב המשכי, כלומר לפי תקציב השנה הקודמת. אל הדיון, שייערך ביום רביעי הבא, זומנו גם החשב הכללי וראש אגף התקציבים במשרד האוצר.

שבועיים לפני סוף השנה, ובהיעדר ממשלה נבחרת, התקציב ל-2020 אינו נראה באופק. כך, מדינת ישראל צפויה להתנהל לאורך מרבית השנה הבאה על בסיס תקציב 2019 - שעבר בממשלה בתחילת 2018.

רונן פרץ
רונן פרץצילום: אבי אוחיון /לע"מ

המשמעות של תקציב המשכי היא שהממשלה רשאית להוציא בכל חודש 1/12 מתקציב 2019, בהצמדה למדד. משרד האוצר רשאי לתמרן בין הסעיפים. בשל היעדר היכולת להגדיל תקציבים, התוצאה הצפויה היא קיצוצים משמעותיים בסעיפים שניתן לדחות את ההוצאה בגינם.

פרץ כתב למשתתפים: "אנו עומדים בפתחה של שנה אזרחית חדשה שבה יתנהלו המשרדים על פי תקציב המשכי לשנת התקציב הקודמת. בשנים האחרונות מדינת ישראל נמצאת בצמיחה כלכלית חסרת תקדים. גם בשנה זו, נבטיח את המשך הצמיחה ונפעל באחריות תקציבית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker