עובדי השיווק של התעשייה האווירית יתחילו לקבל בונוס עבור מכירות

לפי הסכם בין ההנהלה לוועד, השכר של עובדי השיווק לא ייפגע - והם אף יוכלו להגדיל אותו בהתאם לעמידה ביעדי השיווק

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סמנכ"ל משאבי אנוש של התעשייה האווירית, ברק שטרוזברג
סמנכ"ל משאבי אנוש של התעשייה האווירית, ברק שטרוזברגצילום: אמיל סלמן

התעשייה האווירית חתמה על הסכם עם ועד העובדים, שלפיו עובדי מערך השיווק של החברה יחלו לקבל תגמול בהתבסס על ביצועיהם. המעבר לתגמול מסוג זה הוא מהלך חדשני מבחינת החברה, וההנהלה מנסה כבר שנים ארוכות לערוך שינוי ביחסים בינה לבין העובדים.

ההסכם יהיה תקף לגבי כ-150 עובדי שיווק בכלל חטיבות החברה, העוסקים בשיווק בתחום התעופה, החלל, הטילים, מערכות מודיעין, מכ"ם, מל"טים וסייבר. ההסדר כולל כרגע רק "גזר" מבחינת העובדים, ככל שמדובר בשכרם. כלומר, שכרם לא ייפגע, והם אף יזכו לאפשרות להגדיל אותו כתלות בעמידתם ביעדי השיווק שיוגדרו.

הנהלת החברה תזכה לגמישות ניהולית ובמסגרתה, קידום עובדי מערך השיווק מבחינת שכר ומבחינת דרגה, יהיה מותנה ביצועים. בהנחה שכך תוכל הנהלת החברה לשמר אנשי שיווק טובים ולהציע תנאי העסקה אטרקטיביים לגיוס עובדים עתידיים. התעשייה האווירית מייצאת כיום כ-80% ממכירותיה, בסך של יותר מ-10 מיליארד שקל בשנה לכ-100 מדינות.

סמנכ"ל משאבי אנוש של התעשייה האווירית, ברק שטרוזברג, אמר: "ההסכם שגובש בשיתוף עם ארגון העובדים, הכולל בין היתר, תגמול וקידום מבוסס ביצועים, יסייע לחברה להשיג את יעדי הרווח והצמיחה ומטרותיה העסקיות באמצעות תפישת העסקה מתקדמת, אפשור ניהולי וקצבי עבודה מהירים יותר. ההסכם יצעיד את התעשייה האווירית קדימה ויהיה עוד שלב בהחלת האסטרטגיה העסקית של החברה הכוללת חדירה לשווקים חדשים, צמיחה בשווקים קיימים ופיתוח תחומי פעילות חדשים".

מפעל מזל"טים והשבחת מטוסים
מפעל מזל"טים והשבחת מטוסים של התעשייה האוויריתצילום: אייל טואג

מזכיר ארגון העובדים בתעשייה האווירית, יאיר כץ, מסר: "ארגון העובדים היה ונותר ארגון אחראי הרואה את טובת החברה ועובדיה, ומבין את אילוצי השוק התחרותי והייחודי. כחברה עסקית תחרותית המתמודדת בשווקים גלובאליים עלינו להיות מסוגלים לגייס ולתגמל את המשווקים שלנו תוך הצבת יעדים ומתן תגמול הולם לעומדים בהם.

כץ הוסיף: "נוכל לקלוט ולשמר את המשווקים המתאימים ביותר ולהגדיל את מספר העסקות וההתקשרויות של החברה המבוצעות על ידי אלפים רבים של עובדים מוכשרים. אני סמוך ובטוח שההסכם שגובש ונחתם יחד עם הנהלת החברה, הוא קפיצת מדרגה ויביא את מערך השיווק בפרט, והתעשייה האווירית ועובדיה בכלל, לשווקים נוספים ולשיאים חדשים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום