רשות המסים: פיצוי לעסקים שעובדיהם ייעדרו - אבל רק עד 40 ק"מ מהרצועה

הרשות הודיעה כי "עסקים המצויים בטווח זה יהיו רשאים להגיש תביעה להחזר השכר שישולם לעובדים שייעדרו ■ ברשות הוסיפו: התקנות הקיימות לא נותנות מענה לפיצוי לעסקים מעבר לטווח זה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יירוט מעל שמי שדרות, הבוקר
יירוט מעל שמי שדרות, הבוקרצילום: אליהו הרשקוביץ

רשות המסים הודיעה היום (ב') כי "לאור המצב הביטחוני, פתחנו את מוקד קרן הפיצויים המחוזי באשקלון המטפל בנזקים הישירים שנגרמים לרכוש הפרטי והעסקי של אזרחי ישראל. כמו כן, רשות המסים תיגברה את צוותי העבודה בשטח שהגיעו לתת מענה ראשוני מהיר לכל אתרי הנזק הידועים. מספר הטלפון במוקד: *4954 שלוחה 3. כתובת המוקד: העוז 1 אשקלון.

"בעקבות האירועים הביטחוניים היום ולאור העובדה שעובדים רבים הונחו על ידי פיקוד העורף לא להגיע למקומות העבודה ולהישאר בבתים ובמרחב מוגן, מודיעה קרן הפיצויים ברשות המסים כי עסקים המצויים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה יהיו רשאים להגיש תביעה להחזר השכר שישולם לעובדים שייעדרו בשל הוראה על סגירת מקום עבודה לא חיוני וגם עבור הורים שנאלצו להשגיח על ילדיהם (מתחת לגיל 14) בשל סגירת מוסדות חינוך. הוראה זו תקפה עד 31 בדצמבר 2019.

"לעניין הנחיות ההתגוננות שניתנו מעבר לטווח של 40 ק"מ מרצועת עזה, התקנות הקיימות לא נותנות מענה לפיצוי והנושא ייבחן על ידי הממשלה בהתאם להתפתחויות".

בנק ישראל הודיע כי הנחה את הבנקים לפעול לפי נוהל החירום באזורים הרלוונטיים להנחיות פיקוד העורף. נוהל זה קובע כי יופעלו רק סניפים שהוגדרו מראש כסניפי חירום (גרעין). במטות הבנקים יועסקו רק עובדים המופקדים על תהליכים חיוניים. "יודגש ששירות בנקאי מוגדר כשירות חיוני לציבור", אומרים בבנק.

מהתאחדות התעשיינים נמסר: "פתחנו חדר מצב מיוחד למפעלים מהדרום ועד גוש דן. אנחנו פועלים בהתאם להנחיות פיקוד העורף ודואגים קודם כל לשלומם של העובדים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker