שרגא ברוש נגד יו"ר איגוד המזון: מינוי איציק צאיג הוא "רעיון מופרך"

נשיא התאחדות התעשיינים דורש בחירות חדשות ליו''ר איגוד המזון בהתאחדות ■ בכך הגיב בכך לפרסומים על כוונת האיגוד למנות לתפקיד את איציק, ללא בחירות, ואף לשלם לו שכר לראשונה בתולדות ההתאחדות

אורה קורן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שרגא ברוש
שרגא ברושצילום: תומר אפלבאום

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, שיגר היום (ה') מכתב לשלום זיידלר מנכ''ל תה ויסוצקי, שהודיע לו לפני כשלושה חודשים על פרישתו מתפקיד יו''ר איגוד המזון בהתאחדות. במכתבו דרש ברוש מזיידלר לבצע בחירות כדין לתפקיד מחליפו. זאת, בעקבות פרסומים על כוונת האיגוד למנות לתפקיד את איציק צאיג - בניגוד לתקנון ההתאחדות. התקנון דורש מינוי של מנכ''ל מכהן שלא יקבל שכר. צאיג אינו מכהן יותר כמנכ''ל אוסם, ובנוסף אמור היה לקבל שכר גבוה יחסית על משרה חלקית, כ-20 אלף שקל לשליש משרה.

הידיעה על מינויו של צאיג בתשלום עוררה תסיסה בקרב התעשיינים, שטענו כי "ההתאחדות מאבדת את ערכיה ואיגוד המזון משתלט עליה". לדבריהם, המהלך עלול לעורר דרישות דומות מראשי איגודים אחרים בהתאחדות ולזרוע סכסוכים ביניהם.

על רקע זה הוציא היום ברוש את המכתב, שבו ציין כי "להתאחדות התעשיינים יש תקנון ברור ומדויק, שעל פיו נבחר יו"ר האיגוד בבחירות מקרב כל חברי האיגוד, והזוכה במירב הקולות משמש כיו"ר האיגוד. ככל שהחלטת לסיים את תפקידך, אבקשך לקבוע, בהתאם לתקנון, מועד לאסיפה כללית שתאפשר לכל חבר הרוצה בכך להתמודד על תפקיד היו"ר". בכך הבהיר ברוש כי יש לאפשר גם לנציגי מפעלי מזון קטנים להיבחר לתפקיד.

עוד ציין ברוש כי "כל נבחרי הציבור בהתאחדות התעשיינים, החל מנשיא ההתאחדות וחברי נשיאות ההתאחדות, המשך ביושבי ראש וחברי הנהלות האיגודים והמרחבים וכלה בחברי הוועדות המקצועיות, פועלים כולם בהתנדבות על חשבון זמנם היקר".

ברוש כינה את כוונת המינוי של צאיג בשכר "רעיון מופרך", ודרש לקיים בחירות לתפקיד על פי התקנון, כולל בחירת ועדה מכינה לקראת האסיפה הכללית של האיגוד. הוא גם דרש להודיע על הבחירות ליו"ר חדש, שיכהן בהתנדבות.

איגוד המזון הוא אחד האיגודים החזקים ביותר בהתאחדות. על רקע לחצים על תעשיית המזון מצד הרגולטורים, התגלעו מחלוקות בתוך האיגוד בין נציגי מפעלים קטנים לגדולים ובין הנהלת האיגוד להנהלת התאחדות התעשיינים. במאי השנה הודיע זיידלר לברוש על סיום תפקידו כיו''ר איגוד המזון בהתאחדות התעשיינים. זיידלר נימק את ההתפטרות בכך שברוש לא היה מוכן לממן מכספי ההתאחדות 20% מהעלויות של הקמפיין המפריך את טענות הממשלה נגד חברות המזון - ולטענת ההתאחדות מציג לציבור העובדות הנכונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker