בדרך להאטה? יבוא הרכב הוביל לירידה של קצב הצמיחה ל-1% בלבד

הצריכה הפרטית לנפש ירדה ב-3% - על רקע ההסטה של יבוא מכוניות למארס ■ עם זאת, במחצית הראשונה של השנה, המשק צמח בקצב של 3.6% ■ ההוצאה על צריכה ציבורית זינקה ברבעון השני בקצב של 10% ■ נתון הצמיחה בתמ"ג ל-2018 עודכן מעט כלפי מעלה - ל-3.4%

אבי וקסמן
אבי וקסמן
מכוניות חדשות בנמל אילת
מכוניות חדשות בנמל אילתצילום: מורי חן

קצב הצמיחה של התמ"ג בישראל צלל ברבעון השני של 2019 ל-1.0% בלבד (לעומת הרבעון הקודם, במונחים שנתיים) - כך הודיעה היום (ראשון) הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס), שפירסמה את האומדן הראשון לנתוני החשבונאות הלאומית לרבעון שהסתיים ביוני.

ירידה מסוימת בקצב הצמיחה היתה צפויה, בעקבות ההסטה של יבוא כלי רכב למארס - שנעשתה כדי להקדים את השינוי בנוסחת המס הירוק, שנכנס לתוקף בתחילת אפריל והביא לייקור של דגמי מכוניות רבים. עם זאת, בהתבוננות לפי מחציות, הצמיחה בששת החודשים שהסתיימו ביוני מהירה מבשנה שעברה: המשק צמח בהם בקצב שנתי של 3.6% - לעומת 2.8% במחצית הקודמת, ו-3.5% במחצית הראשונה אשתקד. 

מנהל חטיבת המחקר בבנק ישראל, פרופ' מישל סטרבצ'ינסקי, העריך בסוף השבוע כי הסטת היבוא של כלי רכב "הגדילה את הצמיחה המדווחת ברבעון הראשון בכ-2.5 נקודות אחוז, ותקטין את הנתון לרבעון השני באותו שיעור. בתמונה הכוללת, האינדיקטורים שאנו עוקבים אחריהם מראים ששיעור הצמיחה של המשק הוא בקרבת 3%".

נתון הצמיחה לרבעון השני הוא אומדן ראשון, הצפוי להתעדכן בהמשך - כפי שעודכן האומדן שפורסם לפני שלושה חודשים לקצב הצמיחה ברבעון הראשון של 2019. בתחילה דווח על צמיחה בקצב 5.2% ברבעון הראשון, אבל הנתון עודכן כעבור חודש ל-4.8%, תוקן כעבור חודש נוסף ל-5%, ועתה עודכן שוב - ל-4.7%.

הלמ"ס עידכנה עתה גם את כלל נתוני החשבונאות הלאומית מאז 1995, בעקבות שינויי מתודולוגיה ונתונים חדשים שהתקבלו ממקורות שונים. העדכון הותיר ללא שינוי את הנתון על הצמיחה בתמ"ג ב-2016, שהסתכמה ב-4%, אבל העלה ב-0.1 נקודת אחוז את נתוני הצמיחה לשנתיים האחרונות - ל-3.6% ב-2017 ול-3.4% ב-2018.

קניון עזריאלי
קניון עזריאליצילום: מגד גוזני

הצריכה הפרטית לנפש חזרה לעלות

בלמ"ס מסבירים כי העלייה המתונה בתוצר ברבעון השני השנה משקפת ירידות בהוצאה על צריכה פרטית ובהשקעות בנכסים קבועים - בייחוד על רקע התנודות ביבוא הרכב. הצריכה הפרטית ירדה ברבעון השני בקצב שנתי של 1.3%, שפירושו ירידה של 3% בחישוב לנפש. ברבעונים הקודמים הצריכה הפרטית דווקא עלתה - בקצב של 3.8% ברבעון הראשון של 2019, ו-5.3% ברבעון שלפניו. 

אם מנכים את הצריכה של מוצרים בני קיימא, ובהם כלי רכב, מתקבלת דווקא עלייה בצריכה ברבעון השני, בקצב של 7.2%. גם ההוצאה על צריכה פרטית שוטפת עלתה ברבעון השני - בקצב של 3.5% בחישוב לנפש - לאחר ירידה בקצב שנתי של 0.1% ברבעון הקודם. 

ההשקעות בנכסים קבועים נסוגו ברבעון השני בקצב של 3.1%. עם זאת, ההשקעה בבנייה למגורים עלתה ב-2.6% בחישוב שנתי. בניכוי עונתיות, ההשקעה בבנייה למגורים ברבעון השני הסתכמה ב-21.1 מיליארד שקל - נתון גבוה מבכל אחד מהרבעונים של 2018, אך נמוך מעט מבכל אחד מהרבעונים של 2017.

לעומת הירידות בצריכה הפרטית הכוללת ובהשקעות, יצוא הסחורות והשירותים (למעט חברות הזנק ויהלומים) עלה בקצב של 4.6%, וההוצאה על צריכה ציבורית זינקה בקצב של 10%. היבוא גדל בקצב של 2%, אחרי עלייה בקצב של 5.7% ברבעון הראשון. 

התמ"ג בניכוי מסים נטו על היבוא - נתון שאמור לנכות במידה מסוימת את השפעתו של יבוא הרכב על נתוני הצמיחה, אבל להערכת בנק ישראל אינו עושה זאת באופן ממצה - גדל ברבעון הראשון בקצב של 3.1%. ברבעון הראשון הוא גדל ב-3.2%. התמ"ג של המגזר העסקי גדל ברבעון השני בקצב של 0.6% בלבד. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker