שר האוצר כחלון מתייעץ עם עורך דינו בעניין דו"ח המבקר על הגירעון

עורך הדין, אלון גלרט, ייצג את כולנו בעבר בהליכים משפטיים ובמשא ומתן הקואליציוני ■ משרד המבקר בחן את התנהלותם של בכירים במשרד האוצר, ובהם השר והמנכ"ל

אבי וקסמן
אבי וקסמן
שר האוצר, משה כחלון
שר האוצר, משה כחלוןצילום: מארק ישראל סלם
אבי וקסמן
אבי וקסמן

שר האוצר, משה כחלון, ערך התייעצות עם עו"ד אלון גלרט בעניין טיוטת דו"ח מבקר המדינה על הטיפול בגירעון התקציבי – כך פורסם היום (שני) בגלי צה"ל. טיוטת הדו"ח הועברה באחרונה ממשרד המבקר להערות השר ושאר המבוקרים.

משרד מבקר המדינה בחן את השאלה כיצד התמודדו בכירי משרד האוצר עם החריגה שהסתמנה בגירעון לקראת סוף 2018, וכיצד הצליחו בסופו של דבר להקטין את הגירעון ליעד שנקבע בתקציב – 2.9%. בין השאר נבדק אם הופעל לחץ מכיוון לשכותיהם של השר ושל מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, לדחות הוצאות מ-2018 ל-2019 ולהקדים הכנסות – במחיר של זינוק בגירעון בחודשים הראשונים של 2019. הדו"ח בחן את ההתנהלות של כמה מאגפי משרד האוצר, ובהם אגף התקציבים בראשות שאול מרידור, אגף החשב הכללי בראשות רוני חזקיהו, רשות המסים בראשות ערן יעקב, וכן לשכות המנכ"ל והשר.

גלרט ייצג בעבר את כחלון ואת כולנו, המפלגה שהקים לפני חזרתו לליכוד, בהליכים שונים, ובהם המשא ומתן הקואליציוני ב-2015. באחרונה הוא ייצג את כולנו בהליך המשפטי נגד החבירה בינה לבין הליכוד בבחירות הקרובות לכנסת. בהליך זה סירב בית המשפט העליון לפסול את המיזוג בין הסיעות.

אלון גלרט
אלון גלרטצילום: ליאור מזרחי

בסביבתו של כחלון אומרים כי ההתייעצות בנושא דו"ח הגירעון נעשתה כדבר שבשגרה, במסגרת יחסי העבודה הקיימים בין השר לעורך הדין. גלרט הוא ראש מחלקת הרגולציה במשרד עורכי הדין מיתר ליקוורניק גבע לשם טל, וכיהן בעבר כיועץ המשפטי של משרד ראש הממשלה.

ב-2012, בעת שיובל שטייניץ כיהן כשר האוצר, הוא נעזר בשירותיהם של פרופ' אריאל בנדור ושל עו"ד צבי אגמון כדי להיערך לפרסום דו"ח מבקר המדינה על השריפה בכרמל.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ