מודי'ס רומזת: לא צפויה פגיעה בדירוג האשראי של ישראל

בחברת הדירוג מעריכים כי לא סביר שהממשלה הבאה תיסוג מהמחויבות לשמור על אחריות תקציבית ■ לדבריהם, ההפחתה המשמעותית ביחס החוב לתוצר והמצב הכלכלי הטוב של ישראל ממשיכים לתמוך בתחזית הדירוג החיובית

אבי וקסמן
אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה כחלון ואביגדור ליברמן בהצבעה טרומית על פיזור הכנסת, השבוע
אבי וקסמן
אבי וקסמן

חברת דירוג האשראי מודי'ס רומזת כי אין בכוונתה לשנות לעת עתה את דירוג האשראי של ישראל או את תחזית הדירוג, חרף העלייה בגירעון התקציבי והאי-ודאות הכלכלית הכרוכה בבחירות החוזרות.

ההשלכות של הבחירות שייערכו בספטמבר יתבררו רק כשייוודע מהו סדר העדיפויות שתקבע הממשלה הבאה, צוטט האנליסט המוביל לחוב של ממשלת ישראל במודי'ס, אוון וולמן, בהודעה שפירסמה חברת דירוג האשראי. עם זאת, במודי'ס מעריכים כי הממשלה הבאה תשמור על המחויבות שהפגינו הממשלות הקודמות לאחריות תקציבית.

"שינוי כיוון משמעותי במדיניות אינו סביר, ואנו מצפים שהממשלה הבאה תאיץ את צעדי ההתאמה הפיסקליים כדי לשמר את הישגיה הפיסקליים, אף שהעיכוב יהפוך את העמידה ביעד הגירעון ל-2019 למאתגר", אמר וולמן. ככלל, לדבריו, ההפחתה המשמעותית ביחס החוב לתוצר בעשור האחרון, והמצב הכלכלי הטוב של ישראל, ממשיכים לתמוך בתחזית הדירוג החיובית שהעניקה מודי'ס לישראל בקיץ האחרון. תחזית זו פירושה כי החברה מעריכה כי העלאת דירוג בעתיד הנראה לעין היא סבירה, אם לא תחול הרעה בביצועי המשק ובשאר הגורמים המשפיעים על דירוג האשראי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker