לאחר המיזוג בין החברות: עסקה ראשונה לאלביט במוצר של תעש

החברה זכתה בחוזה של 30 מיליון דולר לאספקת "דוקרן" - מרגמה בקוטר 120 מ"מ המשגרת חימוש מונחה עבור מדינה באסיה-פסיפיק

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניסוי ברקטת אקסטרא של תעש
ניסוי ברקטת אקסטרא של תעשצילום: תעש

אלביט מערכות הודיעה היום (ה') כי היא זכתה בחוזה בסך כ-30 מיליון דולר לאספקת דוקרן (STYLET) - חימוש מונחה מדויק למרגמות - עבור מדינה באסיה-פסיפיק. החוזה יבוצע במהלך תקופה של שנתיים. הדוקרן הוא מוצר המיוצר בתעש – החברה הממשלתית שמוזגה לתוך אלביט הפרטית בסוף 2018.

פצמ"ר מסוג דוקרן
פצמ"ר מסוג דוקרןצילום: אלביט מערכות

זו עסקה חדשה ראשונה, שבה נמכר מוצר של תעש על ידי אלביט, ומושלמת מאז יצא לדרך המיזוג בין החברות. הדוקרן הוא חימוש 120 מ"מ מונחה GPS עם טווח של 8,500-1,000 מטר. הוא מיועד לכוחות יבשה מיוחדים. רמת הדיוק הגבוהה של הדוקרן מקנה לו אליפסת פיזור של פחות מעשרה מטרים - תכונה המצמצמת את הסיכוי לפגיעה בגופים וכוחות שאינם חלק ממטרת הירי. הוא מצוי בשימוש מבצעי של צה"ל וצבאות נוספים בעולם, לרבות כוחות הקואליציה שפעלו בעיראק ואפגניסטן.

יהודה (אודי) ורד, מנכ"ל אלביט מערכות יבשה, מסר: "אנו גאים בהכנסת חימוש מונחה מדויק חדש זה לפורטפוליו החימושים המדויקים שלנו למרגמות. אנו רואים גידול בביקוש לחימושים בעלי דיוק גבוה שהם גם יעילים כלכלית. זכייה בחוזה זה מדגישה את השיפור המשמעותי במיצוב של החברה בתחום החימושים באופן כללי ובתחום החימושים המדויקים בפרט".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker