כמה אתם שווים? ישראלי ממוצע מחזיק נכסים פיננסיים ב-360 אלף שקל

סך הנכסים הפיננסיים של משקי הבית בישראל טיפס ב-10% ב-2017 ■ מרביתם מיוחסים לחסכונות לפנסיה ובקרנות השתלמות, ולאחזקות בניירות ערך

אבי וקסמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: Getty Images IL
אבי וקסמן

הנכסים הפיננסיים שבידי תושבי ישראל הסתכמו בסוף 2017 ב-360 אלף שקל בממוצע לנפש – יותר מהממוצע לנפש במדינות כמו צרפת, גרמניה ופינלנד.

אם נדמה לכם שאתם עשירים לא פחות מהממוצע, אבל אינכם מחזיקים בארנק או בחשבון הבנק סכום כזה – מוטב שתפשפשו היטב בנכסיכם. הנכסים הפיננסיים של מגזר משקי הבית כוללים לא רק מזומנים ופיקדונות; חלק הארי שלהם מורכב דווקא מעתודות ביטוח (ביטוח חיים, פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות) ומניירות ערך (בעיקר אג"ח, קרנות נאמנות ומניות). אחזקות בנדל"ן, לעומת זאת, אינן נחשבות נכסים פיננסיים.

בסך הכל, שווי הנכסים הפיננסיים של מגזר משקי הבית בסוף 2017 היה 3.1 טריליון שקל – עלייה של 9.7% לעומת שנה קודם לכן. השווי הממוצע של הנכסים הפיננסיים למשק בית הסתכם ב-1.2 מיליון שקל, לפי נתונים שפירסמה היום (ג') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

מול אלה עומדות ההתחייבויות של משקי הבית – המסתכמות ב-623 מיליארד שקל, או 248 אלף שקל בממוצע למשק בית. מתוך ההתחייבויות, 563 מיליארד שקל היו בגין אשראי שקיבלו משקי הבית, ש-89% ממנו אשראי בנקאי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker