מי יקנה את קואופ? הנאמנים הזמינו את המתחרים לפגישות

רשתות המזון המתחרות על קניית קואופ הגישו הצעות מחיר דומות, והנאמנים החליטו להיפגש את נציגיהן ■ בין המתחרות: ויקטורי, רמי לוי וזול ובגדול

הדר קנה
הדר קנה
סניף קואופ שופ
סניף קואופ שופצילום: אייל טואג

רשתות המזון המתחרות על קניית קואופ יוזמנו ביומיים הקרובים לפגישות אצל נאמני הרשת, רו"ח חן ברדיצ'ב ועו"ד שלמה נס. המחירים שהוצעו על ידי הרשתות דומים, והנאמנים מבקשים לברר פרטים נוספים שיעזרו להם לקבל את ההחלטה לגבי זהות הזוכה.  

הנאמנים קיבלו עד כה לא פחות מעשר הצעות לרכישת הפעילות, בין היתר מהרשתות ויקטורי, שבבעלות איל רביד; רמי לוי שיווק השיקמה, שבבעלות רמי לוי; זול ובגדול, שבבעלות אבי יוחנן; מחסני השוק, שבבעלות האחים שלום ושאול נעמן; ופרש מרקט, שבבעלות האחים יוסי ושלומי אמיר (לשעבר עמר).

הנאמנים מבקשים להבין את כוונותיהם לגבי עתיד 40 סניפי קואופ הנמצאים על המדף. מעבר להצעות לרכישת הפעילות, כ-50 חברות אחרות, מתחומים שונים, מתעניינות ברכישת הנדל"ן שבבעלות קואופ.

הנאמנים שואפים להכריז על זהות הרוכש כבר בשבועות הקרובים. לאחר מכן יצטרכו לקבל את אישור הממונה על ההגבלים העסקיים - מה שעלול לעכב את המכירה לתקופה נוספת.

בכוונת הנאמנים להכניס בעלים חדשים לרשת קואופ עוד לפני חג הפסח. מאז שנודע על כך, נשמעים שמותיהן של רשתות קטנות וגדולות המעוניינות ברכישתה. הסיבה להתעניינות הגדולה היא המיקומים האטרקטיביים של סניפי הרשת בתוך הערים.

קואופ ישראל היא אגודה צרכנית שהתאגדה ב-1950 ורשומה בירושלים. הרשת, שבבעלות האגודה השיתופית קואופ ישראל, הגישה לבית המשפט בקשה להקפאת הליכים בנובמבר, לאחר שנקלעה למצוקה תזרימית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker