הממשלה אישרה: שירה גרינברג תהיה הכלכלנית הראשית הבאה

בתפקידה החדש תהיה אחראית גרינברג לנפק את תחזית הכנסות המדינה - שגובהה קריטי לקביעת יעד הגירעון והתקציב ל-2020 ■ שר האוצר: "בטוח כי ניסיונה העשיר יתרום רבות לעבודת האגף והיא תצעיד את אגף הכלכלן הראשי להישגים משמעותיים"

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירה גרינברג, הכלכלנית הראשית באוצר
שירה גרינברג, הכלכלנית הראשית באוצרצילום: אייל טואג

הממשלה אישרה היום (א') את מינויה של שירה גרינברג לתפקיד הכלכלנית הראשית במשרד האוצר. גרינברג, 39, מכהנת ככלכלנית במשרד האוצר מאז שנת 2008.

גרינברג נכנסת לתפקיד שאינו מאויש זה כחצי שנה, מאז פרש הכלכלן הראשי הקודם, יואל נווה. בתפקידה החדש גרינברג תהיה אחראית לנפק את תחזית הכנסות המדינה - שגובהה יהיה קריטי בקביעת יעד הגירעון והתקציב ל-2020.

מאז 2015 גרינברג משמשת כסגנית בכירה לממונה על התקציבים. היא כיהנה גם במועצת הרשות הלאומית לחדשנות טכנולוגית ובוועד המנהל של קרנות השקעה לחדשנות ולמחקר ופיתוח תעשייתי של הרשות לחדשנות עם ממשלות זרות.

בנוסף, שימשה גרינברג יו"ר בכמה ועדות וצוותים, בהם ועדת ההיגוי להמלצות על הסרת חסמים ליבוא אישי, הצוות המשותף לסיוע לעצמאים בפנסיה ובמצב אבטלה, ועדה ציבורית לחיזוק כושר התחרות של התעשייה הישראלית, ועדת תהליך המיסוי על התעשייה עתירת הידע, ועדה מייעצת למכון למנהיגות וממשל בג'וינט ישראל, הוועדה הציבורית להרחבת סל שירותי הבריאות לשנים 2013 ו-2014. כמו כן, שימשה דירקטורית בחברת נמל אילת.

גרינברג היא בעלת תואר ראשון בהצטיינות במתמטיקה וכלכלה מהאוניברסיטה העברית בירושלים וכן בעלת תואר מוסמך בכלכלה, מסלול מחקרי, בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב.

שר האוצר, משה כחלון, מסר: "אני מברך את שירה גרינברג על מינויה לתפקיד. אני בטוח כי ניסיונה העשיר יתרום רבות לעבודת האגף והיא תצעיד את אגף הכלכלן הראשי להישגים משמעותיים ואני מאחל לה הצלחה בתפקיד".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker