אדלטק תשקיע כמיליארד שקל בהקמת מפעל לייצור אמוניה במישור רותם

המפעל יוקם בשטח של חיפה כימיקלים - שתצרוך את האמוניה בשיטת BOT, לאחר שנסגר מכל האמוניה שלה בחיפה

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכל האמוניה במפרץ חיפה, השנה. רוקן בעקבות החלטת ביהמ"ש העליון
אורה קורן

אדלטק תקים מפעל לייצור אמוניה במישור רותם בנגב בהשקעה של כמיליארד שקל. המפעל יוקם בשטח של חיפה כימיקלים, שתצרוך את האמוניה, ויימסר לבעלותה כעבור 25 שנים (שיטת BOT).

במקביל תוכל אדלטק לספק אמוניה גם ללקוחות נוספים. המפעל יהיה חלק מתשלובת תעשייתית שאדלטק תקים באזור, שתכלול תחנה לייצור חשמל בשיטת קו-גנרציה ומפעל לתוצרים נלווים של האמוניה. היום (ד') חתמו החברות על מזכר ההבנות להקמת המפעל.

ההקמה צפויה להתחיל ב-2019 וליצור מאות מקומות עבודה בנגב. לפי הודעת החברות, המפעל יבטיח אספקת אמוניה לקבוצת חיפה, ובמידת הצורך ללקוחות תעשייה נוספים, בזמינות גבוהה ובמחיר תחרותי. מפעל האמוניה ייתר את הצורך בשינוע אמוניה ממפרץ חיפה, המתבצע בשנה האחרונה מאז נסגרו בית הזיקוק בחיפה ומפעל החברה הסמוך לו.

אמוניה היא תרכובת המיוצרת בעיקרה מגז טבעי, ומשמשת חומר גלם למגוון תעשיות. בישראל משמשת האמוניה בעיקר את חיפה כימיקלים, המייצרת דשנים חקלאיים שרובם מיועדים ליצוא.

מאדלטק נמסר: "התשלובת התעשייתית תוקם בסטנדרטים הסביבתיים והבטיחותיים העולמיים המחמירים ביותר, תוך שיתוף פעולה וניהול דיאלוג עם המועצה האזורית תמר והמשרד להגנת הסביבה. תשלובת זו, המספקת את צורכי קבוצת חיפה ואם יידרש אף את צורכי התעשייה המקומית, תתרום לתנופתו של פארק התעשייה במישור רותם. הקמת הפרויקט תתבסס על הניסיון והיכולות המקצועיות וההנדסאיות של קבוצת אדלטק ותספק תשומות חשובות לתעשייה המקומית ולחברות רבות".

מחיפה כימיקלים נמסר: "שיתוף הפעולה האסטרטגי עם קבוצת אדלטק להקמת המפעל הוא חלק מהותי בתוכנית הצמיחה של הקבוצה בדרום, הכוללת הקמת מתקן לייצור אמוניה שיבטיח חומר גלם חיוני לפעילות החברה במחיר תחרותי, הרחבת פעילותה הגלובלית והכפלת כושר הייצור של המפעל הקיים במישור רותם, מהלך שיספק תעסוקה למאות בתי אב חדשים בנגב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker