תנובה תחלק דיווידנד של 200 מיליון שקל מרווחי נדל"ן

הדיווידנד שיחולק הוא השני שתנובה מחלקת לבעלי המניות מאז מכירת השליטה בחברה לברייטפוד הסינית ■ הכסף מגיע ממכירת מגרש לגינדי השקעות, שישמש להקמת מגדל מגורים נוסף במתחם השוק הסיטוני

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתחם תנובה בקרית מלאכיצילום: REUTERS
יורם גביזון

תנובה, שבשליטת ברייטפוד הסינית וארגוני הקניות של הקיבוצים והמושבים, תחלק דיווידנד בסך 200 מיליון שקל. הדיווידנד יחולק מהרווחים ממכירת מגרש לגינדי השקעות, שישמש להקמת מגדל מגורים שלישי במתחם השוק הסיטוני.

הדיווידנד שיחולק הוא השני שתנובה מחלקת לבעליה מאז מכירת השליטה בחברה לברייטפוד על ידי קרן אייפקס ומבטח שמיר תמורת 8.6 מיליארד שקל, במארס 2015. הדיווידנד הקודם, בסך 250 מיליון שקל, חולק במחצית הראשונה של 2017, לאחר ויכוח קשה בין ועד עובדי תנובה לבין ברייטפוד על רקע כוונתה של ברייטפוד להוביל לחלוקת דיווידנד של 400 מיליון שקל - ובמקביל להאיץ תוכנית התייעלות, שבמסגרתה יפוטרו 250 מעובדי תנובה.

הדיווידנד מחולק בהתאם להסכם בין בעלי המניות של תנובה לאחר עסקת ברייטפוד, שלפיה יחולק דיווידנד של 50% מרווחי החברה. ההשקעה בענקית החלב הישראלית היא מהכושלות שביצעה ברייטפוד, והדיווידנדים שיחולקו רחוקים מלהחזיר את ההשקעה. תנובה איבדה 50% משווייה מאז השלמת העסקה, עקב ירידת מחירים בשוק החלב כתוצאה משילוב של הורדת מחירים על מוצרים מפוקחים, חלוקת מכסות יבוא של גבינה צהובה, וגידול בכושר הייצור בענף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker