אחרי העברת היתר השליטה לאלביט: מנכ"ל תעש פורש

אבי פלדר הודיע בסוף השבוע על החלטתו לסיים את עבודתו בתעש מערכות לאחר 36 שנים - 13 מהן בתפקיד המנכ"ל

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי פלדר
אבי פלדרצילום: תעש מערכות

בהמשך להעברת היתר השליטה בתעש לאלביט, הודיע בסוף השבוע מנכ"ל תעש מערכות, אבי פלדר, על החלטתו לסיים את עבודתו בחברה בתום 36 שנות עבודה, שמתוכן כיהן 13 שנה בתפקיד המנכ"ל. פלדר עידכן בהחלטה את בצלאל מיכליס, נשיא אלביט מערכות; יו"ר דירקטוריון תעש, יצחק אהרונוביץ'; ומנכ"ל משרד הביטחון, אודי אדם.

בשבוע שעבר העניק שר הביטחון וראש הממשלה, בנימין נתניהו, לחברת אלביט מערכות את היתר השליטה בתעש, והסיר את המכשול המשמעותי האחרון למיזוג בין החברות. עתה נותר רק הליך הסגירה (קלוזינג) בין אלביט לרשות החברות - והמיזוג ייצא לדרך.  תעש צפויה להיות מוטמעת ברובה בתוך חטיבת היבשה של אלביט.

פלדר החל את הקריירה שלו בתעש לפני 36 שנים כמהנדס צעיר, ועבד במגוון תפקידים נרחב במערכי ההנדסה, הייצור והניהול בחברה, כאשר ב-13 שנים האחרונות כיהן כאמור כמנכ"ל החברה. תחת ניהולו של פלדר, הצליחה תעש לסיים את 2017 ללא הפסד – עם רווח של 12 מיליון שקל, שהגיע לאחר שנים של הפסדים.

רגע לפני עזיבת פלדר, ביום חמישי האחרון, הושלם תהליך הקמתה של תומר – החברה הממשלתית שתנהל את הפעילות המסווגת של תעש מערכות, אשר תישאר בידי המדינה גם לאחר המיזוג.

במסגרת מימוש החלטת ההפרטה של תעש מערכות, חתמו פלדר ומנכ"ל תומר, מרדכי בן עמי, על הסכם להעברת הפעילות של המסווגת של תעש מערכות לחברת תומר. על פי החלטת הממשלה, פעילויות אלה לא יופרטו, ויישארו בידי המדינה. כ-500 מעובדי תעש  עוברים לתומר בהסתמך על הסכמים שנחתמו במעמד הסגירה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker