התעשייה האווירית תמכור באסיה מערכות יירוט נ"מ ב-550 מיליון דולר

החברה חתמה על עסקה עם צבא היבשה של מדינה אסייתית, לאספקת מערכות ההגנה האווירית "לוכד שחקים" ■ זו העסקה הגדולה השנייה שעליה מדווחת החברה השבוע

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מערכת לוכד שחקים של התעשייה האווירית
מערכת לוכד שחקים של התעשייה האוויריתצילום: התעשייה האווירית

התעשייה האווירית חתמה על עסקה עם צבא היבשה של מדינה אסייתית, שלפיה היא תספק לה מערכות "לוכד שחקים" בסך 550 מיליון דולר בארבע השנים הקרובות. המערכת שתימכר היא פיתוח ייחודי, שנעשה עבור המדינה האסייאתית בהתאם לדרישותיה. התעשייה האווירית זכתה במכרז שבו התמודדו שלוש חברות נוספות.

הפיתוח המדובר הוא מערכת שליטה ובקרה למערכת יירוט נ"מ (נגד מטוסים), המשדרגת את מערכות הנשק להגנה אווירית הוותיקות של המדינה הרוכשת אותה, ומספקת להן יכולות שליטה ובקרה מתקדמות, והיתוך מידע המתקבל מחיישנים שונים. בין החיישנים הללו נמצאים מכמ"י חיפוש ובקרת אש, וחיישנים אלקטרו-אופטיים מתקדמים המיוצרים בתעשייה האווירית ובחברה הבת שלה, אלתא.

סרטון על מערכת לוכד שחקיםקרדיט: עמוד היוטיוב של התעשייה האווירית

מערכת השו"ב (שליטה ובקרה) מספקת נתוני מטרה מדויקים עבור אמצעי היירוט, ומנהלת את תהליך איתור האיום והירי בדרך יעילה ואופטימלית, בהתאם לסוג המטרה. המערכת, שפותחה בתעשייה האווירית, מיועדת לספק הגנה אווירית לטווח קצר לכוחות הצבא - ובהם מפקדות, בסיסים ונכסים בעלי חשיבות אסטרטגית - מול מגוון גדול של איומים מהאוויר, באמצעות שליטה על תותחים.

לפני החתימה על העסקה, בוצעו בהצלחה ניסויים מבצעיים רבים של המערכת, ובהם הוכחו יכולותיה אל מול מגוון מטרות. העסקה נחתמה במסגרת התמודדות במכרז בינלאומי, שבו השתתפו כאמור מספר חברות ביטחוניות מובילות בעולם.

זו העסקה הגדולה השנייה שעליה מדווחת החברה השבוע. ביום רביעי שעבר דיווחה התעשייה האווירית כי היא חתמה על עסקת ענק לאספקת מערכות LRSAM  - הגרסה הימית של מערכת ההגנה האווירית ברק 8 - בסך כ-777 מיליון דולר, עבור שבע ספינות של חיל הים ההודי.

ירי מערכת לוכד שחקיםצילום: תעשייה אווירית

בועז לוי, סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת טילים וחלל, אמר: "אנו מודים ללקוחותינו על האמון הניתן במערכת ובהצעה הייחודית שפותחה לטובת הדרישות המבצעיות. זהו פתרון מערכתי ייחודי שפותח בתעשייה האווירית, על בסיס דור העתיד של עולם ההגנה האווירית לטווח קצר מאוד. מערכת לוכד שחקים משלבת מספר מתודולוגיות יירוט אווירי שונות, ומביאה לידי ביטוי את יכולותיה הנרחבות של התעשייה האווירית בתחום ההגנה האווירית. המערכת שנמכרה במסגרת חוזה זה עושה שימוש בתותחים להגנה אווירית, ומתוכננת לנהל גם טילים קצרי טווח ומערכות ליירוט לייזר".

מערכת לוכד שחקים מצטרפת לקו העסקים שמוביל מפעל הטילים בחטיבת טילים וחלל של התעשייה האווירית, הכולל מגוון מערכות חימוש מדויק, חימוש משוטט, מערכות הגנה ותקיפה ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker