מכרז תפור? סמנכ"ל הכספים בתעשייה האווירית איים לעזוב - ובחברה בראו לו תפקיד מחדש

בתוך כך, ועד העובדים בתע"א גייס את החשב הכללי לשעבר פרופ' ירון זליכה לסיוע במגעים עם ההנהלה בנוגע להסכם ההתייעלות בחברה

חגי עמית
חגי עמית
תעשייה אווירית
צילום: בלומברג

בשבועות האחרונים מפרסמת התעשייה האווירית (תע"א) מודעות שבהן היא מכריזה כי היא מחפשת מועמדים לתפקיד בכיר חדש בהנהלת החברה. התפקיד שהיא מבקשת לאייש של המשנה למנכ"ל. לחברה כבר יש יו"ר, מנכ"ל, ושורת סמנכ"לים לתחומים שונים. היה לה עד הבוקר גם ראש מטה יבשה בשם גדי שמני - שהודיע כי יסיים את תפקידו עד לסוף השנה. יש לה גם מנהלים לחברות הבנות. אבל משנה למנכ"ל עדיין אין לה. 

למרות זאת, לא בטוח שהיינו שולחים את כל בכירי המשק המחפשים עבודה להתאמץ ולשלוח קורות חיים כדי לאייש את התפקיד. זאת מאחר שהסבר נוסף להמצאותו של התפקיד החדש טמון בזהות אחד המועמדים לתפקיד: סמנכ"ל הכספים בתע"א, איל יוניאן. יוניאן, בעל תפקיד ותיק  - המוערך בחברה - התחרה במנכ"ל הנכנס, נמרוד שפר, על הזכות להחליף את המנכ"ל היוצא, יוסי וייס. כאשר נודע כי הוא לא יזכה בתפקיד הוא איים לעזוב את החברה. המשרה החדשה שיצרו בתעשייה האווירית, על תנאי השכר המופלגים שלה - יכולה להיות מה שישאיר את יוניאן בחברה - בעלות של מאות אלפי שקלים בשנה לקופת החברה.

בתעשייה האווירית מסרו כי "דירקטוריון החברה מצא שיש צורך בתפקיד משנה למנכ"ל. רשות החברות אישרה זאת. גם בעבר כיהן משנה למנכ"ל בחברה. מדובר במכרז פתוח ושקוף המאפשר לכל מועמד או מועמדת ראויים להגיש מועמדות".

ועד העובדים מגייס את זליכה

פרופ' ירון זליכה
פרופ' ירון זליכהצילום: עופר וקנין

בתוך כך, ועד העובדים של החברה הודיע היום (ה') כי הוא מגייס לשורותיו כלי עזר חדש במאבק נגד תהליך ההתייעלות שצפוי להוביל בחברה המנכ"ל החדש נמרוד שפר. החשב הכללי לשעבר, פרופ' ירון זליכה, ישמש כיועץ כלכלי-אסטרטגי לוועד בדיונים הצפויים מול ההנהלה בנוגע להמשך תהליך הסכם ההבראה ואיחוד החטיבות, שאמור לייתר את עבודתם של כ-900 עובדים. 

המנכ"ל החדש שפר קיבל השבוע תזכורת לגבי החיים הקשים שיצפויים לו, כאשר ועד עובדי תע"א הגיש להסתדרות הכללית בקשה להכרזה על סכסוך עבודה בחברה, בטענה שהנהלת החברה חילקה באוגוסט האחרון בונוסים למנהלים בכירים בשווי מיליוני שקלים, מבלי לשתף את העובדים בחגיגה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker