התעשייה האווירית תמכור להודו טילי ברק 8 ב-777 מיליון דולר

הטילים ישמשו שבע ספינות של חיל הים ההודי ■ העסקה מביאה את המכירות של מערכת ברק בשנים האחרונות לסכום של יותר מ-6 מיליארד דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מערכת "ברק 8"
מערכת "ברק 8"צילום: התעשייה האווירית
חגי עמית
חגי עמית

התעשייה האווירית הודיעה היום (רביעי) כי חתמה על עסקת ענק נוספת לאספקת מערכות LRSAM  - הגרסה הימית של מערכת ההגנה האווירית ברק 8 - בסך כ-777 מיליון דולר, עבור שבע ספינות של חיל הים ההודי.

עסקה זאת מביאה את המכירות של מערכת ברק בשנים האחרונות לסכום של יותר מ-6 מיליארד דולר. העסקה הקודמת של המערכת נחתמה באמצע 2017, אז סוכם בין התעשייה האווירית להודו על מכירת טילי ברק 8 בסך 1.6 מיליארד דולר.

העסקה נחתמה מול החברה הממשלתית ההודית Baharat Electronics Limited (BEL), שתשמש קבלן ראשי מול ממשלת הודו. בהתאם למדיניות הממשלה ההודית הנקראת Made In India, חלקה הגדול של העבודה ייעשה בתת-היבשת ולא בישראל. מערכת LRSAM נמצאת גם בשימוש חיל הים הישראלי. היא כוללת מערכות מכ"מ דיגיטלי, מערך שליטה ובקרה, משגרים, ומיירטים בעלי ראש ביות מתקדם.

מנכ"ל התעשייה האווירית, נמרוד שפר, אמר כי "עסקה זו היא ביטוי לכיוון שבו צועדת התעשייה האווירית: מיקוד עסקי, רווחיות וצמיחה. השותפות של התעשייה האווירית עם הודו היא ארוכת שנים, ובאה לידי ביטוי בפיתוח מערכות וייצור משותף. הודו תמשיך להיות שוק מרכזי עבור התעשייה האווירית, ואנו נמשיך לפעול לשימור וחיזוק מעמדנו בה גם לאור התחרות הגוברת.

לדבריו, "הנהלת התעשייה האווירית תמשיך לפעול לרענון האסטרטגיה העסקית של החברה, תוך שימור יכולות ליבה ומנועי צמיחה דוגמת ברק 8, לצד פיתוחן של מערכות חדשניות נוספות בתחומי ההגנה האווירית ובתחומים נוספים".

בועז לוי, סמנכ"ל התעשייה האווירית, מנהל חטיבת טילים וחלל, אמר: "אנו מודים לשותפינו בהודו ובחברת BEL על בחירתם בתעשייה האווירית בפרויקט המבטא בצורה הטובה ביותר את שיתוף הפעולה הטכנולוגי ההדוק בין ישראל להודו. עסקה זו היא תעודת כבוד נוספת ליכולותיה של מערכת נשק מתקדמת זו, שהיא מנוע צמיחה מרכזי של החברה. ברק 8 היא מערכת מבצעית הנותנת מענה מלא למגוון האיומים השונים, בנויה לעבודה בשיתוף פעולה עם מערכות קיימות נוספות ומאפשרת גמישות תפעולית ומבצעית ללקוח, תוך יכולת גידול עתידית מובנית לאפקטיביות מירבית בשדה הקרב".   

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker