אורה קורן

חברי נשיאות התאחדות התעשיינים זומנו למחר לישיבה דחופה. הישיבה תוכננה להתקיים בעוד כמה שבועות אך הוקדמה. באופן רשמי נמסר בהודעה כי על הפרק עדכוני נשיא, דיווח מנכ''ל לגבי חציון ראשון של 2018 ופיילוט במרחב הצפוני. תעשיינים בכירים העריכו כי בישיבה תידון יכולתו של נשיא ההתאחדות שרגא ברוש להמשיך לעמוד בראשה כשנגדו פתוח תיק חקירה ברשות המסים בחשד להעלמת מס של 1.5 מיליון שקל. 

"מעולם לא קרה שמקדימים ישיבת נשיאות מהיום להיום - אלא אם יש ישיבת חירום על הדולר", אמר תעשיין בכיר. "זה הזוי. איזה איש עסקים פנוי מהיום למחר? אולי ברוש רוצה לספר שהכל בסדר ושהוא רוצה לקבל את אמונם של חברי הנשיאות, ואולי תעלה שם הצעה שנשיא קוקה קולה, רוני קוברובסקי, יחליף אותו עד שייצא צח כשלג מהחקירה", הוסיפו.

באחרונה התלוננו תעשיינים בעילום שם כי הפרשה עלולה להכתים את כלל התעשיינים ולפגוע בתפקוד ההתאחדות, ובמעמדה בממשלה ובציבור.

אתמול היו התעשיינים חלוקים בהערכתם לגבי התרחישים. תעשיינים ששוחחו עם TheMarker הסכימו כי הישיבה הבהולה נובעת מהכתבות בתקשורת ומהלכי הרוח בקרב תעשיינים, שהביעו חשש מפגיעה במעמדה של התעשיה בעיני הציבור והממשלה כל עוד מי שעומד בראש ההתאחדות חשוד בהעלמת מס. אולם הם היו חלוקים בדעותיהם לגבי ההתפתחויות במהלכה.

רוב התעשיינים סבורים כי מדובר במפגן כוח של ברוש שנועד להשתיק את הביקורת בעילום שם נגדו. להערכתם ברוש יעמיד להצבעה את שאלת הנבצרות ויזכה ברוב שיאפשר לו להמשיך לכהן בתפקידו, כיוון שהוא דאג מבעוד יום לרוב של תומכיו בנשיאות. "הוא כנראה מצפה לחיבוק מהנשיאות שיקבע את מנהיגותו", אמר אחד התעשיינים.

במיעוט נמצאים תעשיינים שסבורים כי ברוש הגיע להסכמה עם תעשיינים בכירים שפנו אליו להודיע על נבצרות זמנית. במקרה כזה העריכו שהוא יודיע על בחירת סגן מחברי הנשיאות המקורבים אליו שיחליף את מקומו עד שיוכל לחזור לתפקידו. המהלך נועד למנוע מנשיא קוקה קולה, רוני קוברובסקי להחליף אותו. על פי התקנון של ההתאחדות בהעדר סגן נשיא מי שמחליף את הנשיא הוא יו''ר מועצת התעשיינים, תפקיד בו מכהן קוברובסקי.

מהתאחדות התעשיינים נמסר בתגובה: "ההתאחדות אינה מנהלת את ענייניה בתקשורת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker