חגי עמית
חגי עמית

דירקטוריון התעשייה האווירית בראשות היו"ר הראל לוקר, אישר הערב (ה') פה אחד את המלצת וועדת האיתור למנות למנכ"ל את סמנכ"ל האסטרטגיה והמו"פ של החברה, האלוף (מיל') נמרוד שפר. שפר יחליף את יוסי וייס, המסיים את תפקידו עם הגיעו לגיל פרישה. להשלמת התהליך, יעבור כעת המינוי לאישור רשות החברות הממשלתיות ושרי הביטחון והאוצר.

שפר היה המועמד המועדף פחות על הוועד, לאור העובדה שלא צמח בתעשייה האווירית (תע"א). הוא הצטרף לחברה רק בתחילת השנה הנוכחית, ומי שהביא אותו לתע"א הוא  יו"ר החברה הראל לוקר. במהלך היום, רגע לפני המינוי, התחוללה דרמה בחברה, כאשר ועד העובדים עתר לבית המשפט המחוזי מתוך רצון להביא לכך ששני הדירקטורים המייצגים אותו בדירקטוריון ישתתפו בישיבה שבה ייבחר המנכ"ל. העתירה נדחתה בנימוק שהוגשה ברגע האחרון - בעוד לעובדים היה ידוע מראש על אי-שיתופם בהליך הבחירה - בהתאם לנהלי רשות החברות. למרות ההחלטה צפויים העובדים להמשיך בהליך המשפטי כנגד תהליך בחירתו של שפר.

שפר פרש לפני כשנתיים מצה"ל לאחר קריירה ארוכה. בתפקידו האחרון שימש כראש אגף התכנון במטה הכללי. מתע"א נמסר, כי במסגרת תפקידו זה היה ממונה על תכנון וניהול תכניות העבודה של צה"ל, לרבות עיצוב תהליכים אסטרטגיים ארוכי טווח וניהול משאבי הצבא, וכי הוא הוביל את ניהול וקביעת תקציב הביטחון מול הממשלה, את תהליכי ההתייעלות של צה"ל, את פרוייקטי ההתחדשות והפיתוח הטכנולוגי ואת מערך קשרי החוץ של הצבא.

בתפקידיו הקודמים כיהן שפר כסגן מפקד חיל האוויר וכראש להק אוויר. הוא טייס קרב בהכשרתו, בעל תואר ראשון בגיאופיזיקה מאוניברסיטת תל אביב, ותואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מאוניברסיטת הרווארד.

מנכ"ל התעשייה האווירית, יוסי וייס
יוסי וייס, לשעבר מנכ"ל התעשייה האוויריתצילום: עופר וקנין

הראל לוקר, יו"ר התעשייה האווירית, מסר היום כי "התעשייה האווירית צריכה להתמודד עם אתגרים משמעותיים בשנים הקרובות. בין היתר עליה לבנות אסטרטגיה תקפה למציאות הטכנולוגית והביטחונית המשתנה, לפתח מוצרים חדשים ולחדור לשווקים חדשים. כמו כן יש למסד בחברה ניהול שיטתי, מדיד ויסודי ולשנות את הדי. אן. איי. הארגוני בחברה. מעל לכל יש להעמיק ולחזק את הקשר עם מערכת הביטחון, שהינה הבסיס לכל פעילות החברה בארץ ובחו"ל.

"נמרוד הוא האיש הנכון לאתגרים אלה. הוא צמח בארגון איכותי מאין כמותו, עם נורמות ניהול ומנהיגות מצוינות לארגונים מורכבים. הוא הגיע לצמרת הארגון והמשיך לתפקיד הניהול האסטרטגי הבכיר ביותר בצה"ל. לנמרוד גם הכרות מעמיקה עם צרכי הלקוחות של התעשייה האווירית בארץ ובעולם. אני בטוח שתחת ניהולו התעשייה האווירית תצמח, ותהיה מעודכנת ומותאמת לאתגרי העתיד. בהזדמנות זו אני רוצה להודות מקרב לב ליוסי וייס על תקופה של שש שנים פוריות, מורכבות וסוערות בהובלת התעשייה האווירית. יוסי משאיר חברה עם צבר ההזמנות הגדול בתולדותיה, כ-40 מיליארד שקל, ושורת הישגים טכנולוגיים ועסקיים ראויים לציון, ועל כך הערכתנו העמוקה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker