מוציאים יותר וקונים רכבים: מגמת הצמיחה במשק נמשכת

מנתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי התמ"ג בישראל עלה ברבעון הראשון של השנה ב-4.2% ■ הצמיחה נשענת על העלייה בצריכה הפרטית ועל יבוא כלי רכב

חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רחוב דיזינגוף בתל אביב צילום: אייל טואג
חגי עמית

מגמת הצמיחה במשק נמשכת, והיא ממשיכה להישען על הצריכה הפרטית של אזרחי ישראל ועל יבוא כלי הרכב. כך עולה מהנתונים שפרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

הנתונים שהתפרסמו מעידים כי התוצר המקומי הגולמי עלה ב-4.2% ברבעון הראשון - בחישוב שנתי. נתון זה תואם את ההערכה של בנק ישראל בתחילת החודש לפיה התוצר ברבעון הראשון יהיה דומה לצמיחה בתוצר ברבעון הרביעי של 2017 שעמדה על 4.4%. התוצר המקומי הגולמי ללא מיסים נטו על היבוא, עלה ב-2.9% לאחר עליה של 4.4% ברבעון הרביעי של שנת 2017.

במקביל, הצריכה הפרטית עלתה ב-10% ברבעון הראשון וההשקעה בנכסים קבועים עלתה ב-12.8%, ואילו ההוצאה לצריכה ציבורית עלתה ב11.3%. העלייה בהוצאה לצריכה הפרטית לנפש ברבעון הראשון באה לאחר עליה של 0.4% ברבעון הקודם ולאחר עלייה של 4.5% בחישוב שנתי ברבעון השלישי של 2017.

בדו"ח שפרסמה הלשכה נכתב כי "העלייה של התוצר ברבעון הראשון השנה משקפת עליות בהוצאה לצריכה פרטית ובהשקעות בנכסים קבועים שהושפעו מעליה משמעותית ביבוא כלי הרכב ברבעון הראשון (כאשר המיסים על היבוא הינם חלק מהתמ"ג), כמו כן עלו יצוא הסחורות והשירותים וההוצאה לצריכה ציבורית. בנוסף, הייתה עלייה ביבוא סחורות ושירותים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker