הופסקה השביתה של עובדי מפעל החמוצים בית השיטה - ההסתדרות תתווך

השביתה הופסקה למשך 48 שעות על מנת לאפשר להסתדרות להביא להסכם בין הצדדים ■ העובדים דורשים הסכם קיבוצי ומענק מכירה עתידי

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסיפת עובדי מפעל בית השיטהצילום: ללא קרדיט
אורה קורן

עובדי מפעל החמוצים בקיבוץ בית השיטה הפגינו היום (א') במשך שש שעות נגד בעלת השליטה במפעל, חברת אסם, שבבעלות נסטלה העולמית. השביתה הופסקה למשך 48 שעות לבקשת ההסתדרות, שהבטיחה להגיע בזמן זה להסכם עם הנהלת אסם לשביעות רצונם של עובדי בית השיטה. כך אמר היום ל-TheMarker שמעון שובל, נציג עובדי בית השיטה לשיחות עם אסם.

לדבריו, מזה כשנה וחצי מנהלים עובדי המפעל מגעים עם הנהלת אסם לגבי הסכם קיבוצי. הנושא הפך למשמעותי יותר בחודשים האחרונים, לאחר שנראה היה שנסטלה עומדת למכור את המפעל לקבוצת יכין.

"אחרי שההסתדרות דחתה פניות שלנו להתערב - היא פתאום נכנסה היום לתמונה", אמר שובל. "השיחות על ההסכם הקיבוצי שלנו עם אסם נמשכות כבר מעל שנה ולא נסגרות. היו סיכומים של אסם עם הוועד, אולם ההסכם שהוצג לנו לא כלל אותם. היתה הטעיה ומריחה של דברים עד שהחלטנו שאנחנו לא מוכנים להמשיך", הוסיף.

לדבריו, מעל שנה מדברים על כוונתה של נסטלה למכור את מפעל בית השיטה, אולם המכירה לא מתבצעת מסיבות שאינן ברורות לעובדי המפעל. "בשלושת החודשים האחרונים היה נדמה שהמכירה הואצה, אולם ייתכן שהיא נתקלה בבעיות, כי עכשיו זו עונת המלפפונים והרוכשים הפוטנציאלים אמורים היו לבוא ולראות כיצד עובד המפעל", הוסיף.

שלטי מחאה של עובדי מפעל בית השיטהצילום: ללא קרדיט

עובדי בית השיטה דורשים בנוסף להסכם הקיבוצי גם מענק מכירה כפי שנהוג במקרים דומים - בנימוק שיש להם חלק מרכזי בהצלחת המפעל. אולם, לדבריהם, אסם מתנה את המענק בתנאים שאינם מקובלים עליהם. לדברי שובל, "אם תוך 48 שעות לא ייחתם חוזה נחדש את השביתה. מאות טונה של מלפפונים יישארו בחוץ ואחרי יומיים ייזרקו לפח".

מאסם נמסר בתגובה: "אנו ממשיכים בהידברות עם העובדים. לא היתה כל הצדקה לצעדים שננקטו הבוקר, ללא גיבוי ואישור מההסתדרות, שלאחר התערבותה חודשה העבודה במפעל. אנו מקווים שבימים הקרובים נוכל לחדש את ההסכמות שהושגו, כפי שמחייב השכל הישר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker