לקראת המכירה לאלביט: תעש מציגה רווחיות בראשונה בתולדותיה

המעבר לרווח התאפשר, בין השאר, לאחר שבתהליך ההפרטה של החברה בשנתיים האחרונות נוקו רבים מהחובות שהכבידו עליה ■ החברה מועמדת למכירה לאלביט מערכות - עסקה שממתינה לאישור רשות ההגבלים העסקיים לצורך השלמתה

אורה קורן
משגר הרקטות כידון קסום, מתוצרת תעש
משגר הרקטות כידון קסום, מתוצרת תעשצילום: תע"ש
אורה קורן

בראשונה בתולדותיה, תעש רושמת רווח שנתי נקי - גם אם זעיר. החברה סיימה את 2017 ברווח של 12 מיליון שקל, על הכנסות של 2.27 מיליארד שקל. המעבר לרווח התאפשר, בין השאר, לאחר שבתהליך ההפרטה של החברה בשנתיים האחרונות נוקו רבים מהחובות שהכבידו עליה. החברה מועמדת למכירה לאלביט מערכות - עסקה שממתינה לאישור רשות ההגבלים העסקיים לצורך השלמתה.

מכירות תעש 2014-2017

הדו"חות הכספיים, שאושרו במועצת המנהלים שבראשה עומד היו"ר יצחק אהרונוביץ, מצביעים על שיפור בפרמטרים העסקיים, השיווקיים והתפעוליים. הרווח התפעולי לאחר מימון ב-2017 הסתכם ב-22 מיליון שקל לעומת היעדר רווח תפעולי ב-2016. התוצאה התקבלה בניטרול הוצאות אקטואריות בגין המעבר של החברה לנגב. מכירות החברה ב-2017 גדלו ב-5% והסתכמו ב-2.3 מיליארד שקל, בהשוואה ל-2.2 מיליארד שקל ב-2016.

רווחי תעש 2014-2017

עם פרסום הדו"חות אמר אהרונוביץ כי "בשנים האחרונות פעלה תעש מערכות בחוסר וודאות באשר למבנה הבעלות העתידי שלה. תחת מגבלה זו פעלה החברה במטרה ברורה למקסם את הערך של החברה למדינה בתהליך המכירה - תוך התקדמות משמעותית בהכנת התשתית התכנונית למעבר החברה לנגב. השיפור בתוצאות העסקיות והמעבר לרווח תפעולי מעידים על האמון הגדול של צה"ל ושל צבאות בעולם ביכולות החברה, ובמערכות הנשק שפותחו על ידיה - ובכלל זה החלטת צה"ל ומערכת הביטחון להקים חיל טילים שיתבסס על המערכות הרקטיות של תעש".

מנכ"ל תעש מערכות אבי פלדר אמר כי "הדו"חות מבטאים את מימוש האסטרטגיה  העסקית של החברה ותוכנית העבודה, שהתמקדה במנועי צמיחה ותחומי ליבה שבהם יש לחברה יתרון יחסי. תעש מציגה, זו השנה רביעית ברציפות, גידול יציב במכירות - של 10% בממוצע שנתי בשנים האחרונות. השיפור המתמיד ברווחיות נובע מצעדים מקיפים של התייעלות תפעולית והבשלת מערכות נשק חדשות, בדגש על חימוש חכם ומדויק ופתרונות אינטגרטיביים המותאמים לצרכי צה"ל וצבאות מתקדמים בעולם".

במארס 2018 בישר החשב הכללי רוני חיזקיהו על מכירת תעש לאלביט מערכות. בשנה האחרונה המשיכה החברה בפעילות ייצור, פיתוח ושיווק של מערכות נשק ייחודיות, וביניהן רקטות מדויקות למגוון טווחים - מרקטת הרומח המצויה בשימוש מבצעי בצה"ל ועד רקטות ארוכות טווח. ניתן לראות בהחלטת משרד הביטחון וצה"ל על הקמת חיל הטילים אישוש בנוגע לנכונות ההכרעות האסטרטגיות שקיבלה החברה בשנים האחרונות.

ב-2017 זכתה החברה, יחד עם תעשיות אחרות, בפרס ביטחון ישראל על פיתוח מנועי החץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker