משרדי האוצר והכלכלה לקמעונאים: הכינו רשימה ונקל עליכם

בכירי המשרדים הסכימו לדון בבקשות של איגוד לשכות המסחר שנוגעות לרגולציה עודפת, אך דחו את הדרישה לבטל את הפטור ממע"מ על יבוא אישי

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שר האוצר, משה כחלון, ושר הכלכלה, אלי כהן
שר האוצר, משה כחלון (משמאל) ושר הכלכלה, אלי כהןצילום: מיכל פתאל

נציגי הקמעונאים נפגשו הערב (ה') עם בכירים במשרדי האוצר והכלכלה כדי לדון בפטור ממע"מ על יבוא אישי של עד 75 דולר. בתום הפגישה הוסכם בין הצדדים כי הקמעונאים יגבשו רשימת צעדי רגולציה מיותרים לטעמם, ורשימה זו תיבחן במטרה להקל עליהם.

הדיונים על צעדי הרגולציה יתקיימו במסגרת צוות העסקים הקטנים שהקימו שר האוצר, משה כחלון ושר הכלכלה, אלי כהן. בראש הצוות עומדים מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד ומנכ"ל משרד הכלכלה, שי רינסקי.

בפגישה הערב השתתפו שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן; סגן שר האוצר, יצחק כהן; מנהל רשות המסים, משה אשר; ראש אגף תקציבים, שאול מרידור; והכלכלן הראשי במשרד האוצר, יואל נווה.

מנגד השתתפו כ-20 נציגי רשתות קמעונאיות וכמה נציגי קניונים. את המפגש יזם איגוד לשכות המסחר, שדורש לבטל את הפטור ממע"מ על יבוא אישי, או לחלופין לפטור את הקמעונאים ממע"מ על מכירה בסכום זהה.

היוזמה לפגישה הגיעה אחרי סגירת שלוש רשתות אופנה בתקופה האחרונה וירידה במכירות. נציגי הרשתות הביעו חשש כבד כי מדובר בתחילתה של מגמה מסוכנת, העלו דרישה לשוויון במיסוי על מוצרים,והציגו את העומס הרגולטורי המוטל על המגזר הקמעונאי.

עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, הביע בפגישה דאגה כי התרחבות השימוש בייבוא האישי המקוון והאפליה לרעה בתחום המיסוי כנגד המכירות המקומיות תגרור פגיעה אנושה במגזר העסקי ואיבוד אלפי מקומות עבודה.

לין הציג חלופות אפשריות ליצירת שוויון במיסוי לצד מתן פטור ממע''מ גם לקמעונאים מקומיים במכירות עד 75 דולר. הוא אף הציע הפחתה הדרגתית של הפטור ביבוא אישי עד לרמה המקובלת באיחוד האירופאי (26 דולר) והיצמדות לקריטריונים של האיחוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker