לא בונים מפעלים? ב-2017 אושרו מענקים מהממשלה ב-800 מיליון שקל

משרד הכלכלה אישר מענקי הקמה והרחבה ב–800 מיליון שקל ל-93 מפעלים ■ התכניות צפויות לייצר 3300 משרות חדשות

אורה קורן
שר הכלכלה אלי כהן
שר הכלכלה, אלי כהןצילום: אליהו הרשקוביץ
אורה קורן

הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה אישרה ב–2017 מענקי מדינה ב–800 מיליון שקל להרחבה והעתקה של 93 מפעלים, בהשקעה כוללת של 3.3 מיליארד שקל - כך דיווח אתמול משרד הכלכלה והתעשייה. התוכניות צפויות ליצור 3,300 מקומות עבודה חדשים.

בקשות השקעה בולטות היו מצד אלביט מערכות להקמת מפעלים ביקנעם ובערד בכ–160 מיליון שקל. סולאראדג' טכנולוגיות קיבלה אישור להקמת פרויקט התייעלות אנרגטית בציפורית ב–118 מיליון שקל שיעסיק 125 עובדים.

בנוסף, צינורות המזרח התיכון קיבלה אישור להקמת מפעל ביקנעם בהשקעה של 104 מיליון שקל. נילית קיבלה אישור להקמת מפעל במגדל העמק ב–100 מיליון שקל.

לחברת ארד אושרה השקעה של 85 מיליון שקל להקמת מפעל באזור התעשייה דליה שייצר מוצרי פלסטיקה וגומי ויעסיק 77 עובדים. לאקווה שילר מדיקל אושרה הקמת מפעל בתפן בהשקעה של 82 מיליון שקל, שיעסיק 24 עובדים. בתפן אושרה גם השקעה של טקג'ט, שהוקמה על ידי משפחת ורטהיימר ונמכרה לפני כשלוש שנים לשותפויותיה הבינלאומיות ב–24 מיליון שקל.

היקף האישורים דומה לזה של 2016. ב–2017 נוספו כמה מסלולי תמיכות חדשים, ובהם מסלול הטבות מוגדלות לשקעות בנגב המזרחי, שהניב בקשות של 11 מפעלים בהיקף השקעה כולל של 233 מיליון שקל, מהם 70 מיליון שקל בתמיכה ממשלתית.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, אמר אתמול כי "פיתוח התעשייה והתעסוקה בפריפריה הוא חובתה הכלכלית והחברתית של ממשלת ישראל, ואנו נמשיך גם בשנים הקרובות, בתקציב מוגדל, לעודד ולסייע ליזמים ולתעשיינים להשקיע בפריפריה".

נחום איצקוביץ', מנהל הרשות להשקעות, אמר כי ב–2018 יתווספו מסלולים חדשים, ובהם עידוד הקמת מפעלים תעשייתיים ביישובי הבדואים בנגב, סייבר, פריון, ייצור מתקדם ומסלול לחברות סטארט־אפ שסיימו פיתוח ומעוניינות להקים מפעל לייצור מתקדם בפריפריה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ