נמרוד שפר מונה לתפקיד סמנכ"ל אסטרטגיה ומחקר ופיתוח בתעשייה האווירית

יו"ר הדירקטוריון הראל לוקר: "הדירקטוריון מוביל מהפך בחברה שישפר את ביצועיה. ימונה סמנכ''ל לפיתוח הפעילות בארה''ב ויפותחו מוצרים חדשים"

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד שפר
אורה קורן

דירקטוריון התעשייה האווירית (תע''א) בראשות היו"ר הראל לוקר, אישר אתמול (ג') את המלצת מנכ"ל החברה למנות את האלוף (מיל.) נמרוד שפר לתפקיד סמנכ"ל האסטרטגיה והמחקר והפיתוח (מו"פ) של החברה.

שפר יוביל את האסטרטגיה של החברה ואת פעילות פיתוח קו המוצרים העתידי שלה, לטובת שדה הקרב המשתנה במזרח התיכון ובעולם. המינוי מצטרף לשורת שינויים בדרג הניהולי בתע''א, בראשם פרישתו המתוכננת של מנכ''ל החברה, יוסי ויס, ולצעדי ארגון מחדש הכוללים מיזוג חטיבות לצרכי התייעלות.

שפר פרש באחרונה מצה"ל, לאחר שכיהן כראש אגף התכנון במטה הכללי. במסגרת תפקידו היה ממונה על תכנון וניהול תוכניות העבודה של צה"ל, לרבות עיצוב תהליכים אסטרטגיים ארוכי טווח וניהול משאבי הצבא. בין היתר הוביל את ניהול וקביעת תקציב הביטחון למול הממשלה, את תהליכי ההתייעלות של צה"ל, את הפרוייקטים להתחדשות ולפיתוח הטכנולוגי ואת מערך קשרי החוץ של הצבא. 

בתפקידיו הקודמים שימש סגן מפקד חיל האוויר וראש להק אוויר. שפר הינו טייס קרב בהכשרתו, בעל תואר ראשון בגיאופיזיקה מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מאוניברסיטת הרווארד.

בתפקידו בתעשייה האווירית יוביל שפר את עדכון האסטרטגיה העסקית והטכנולוגית של החברה, והתאמתה לתחרות העזה מצד חברות גלובליות, תוך מתן מענה לחידושים בשדה הקרב המתפתחים בקצב מהיר ביותר. לאלוף שפר קשרי עבודה נרחבים עם מקבילים בעולם, מה שעשוי לסייע לתע''א - שמכירותיה בעולם הינן בהיקף שנתי של כעשרה מיליארד שקל.

מינויו של שפר מצטרף לשורת שינויים המתרחשים בהנהלת החברה, וזאת לצד תהליך של שינוי מבני הכולל את איחוד החטיבות האזרחיות של החברה, שכבר יצא לדרך. בנוסף החליט דירקטוריון התעשייה האווירית לפתוח בהליך איתור לתפקיד חדש של סמנכ"ל ארה"ב. תפקיד זה נועד לתת מענה להיותה של ארה"ב זירה מרכזית בשוק הביטחוני, וכן לשינויים בהסכם הסיוע בין ישראל לארה"ב.

לוקר ברך על המינוי, ואמר כי "מדובר באיש ערכי ורב יכולות, עם קבלות משירות ארוך בחיל האוויר ובצה"ל והצטיינות בכל תפקידיו. עבדנו יחד כשכיהן כראש אג"ת ואנוכי כמנכ"ל משרד ראש הממשלה, והתרשמתי עמוקות מיכולות הביצוע והניתוח שלו.

"מינוי זה הינו צעד נוסף במהלכים שמוביל דירקטוריון החברה בחודשים האחרונים לטובת מהפך בתע''א. השינויים הללו יהפכו את תע''א לחברה חזקה יותר, ולנמרוד שפר יהיה חלק מרכזי בכך. אנו נעדכן את האסטרטגיה וקו המוצרים שלנו על מנת להתאימם למציאות הביטחונית העולמית והאזורית המשתנה יום יום".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker