חרף התנגדות התושבים: אושרה הקמת מתקן התפלה בגליל המערבי

האישור יאפשר כניסה לתכנון סטטוטורי ולהכנת מכרז ■ בקיץ יוחלט אם נדרשת הקמה של מתקן התפלה נוסף ■ תושבי האזור התנגדו להקמת המתקן באזור החוף מול קיבוץ לוחמי הגטאות, מחשש לזיהום

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מתקן התפלת מים בחדרה
מתקן התפלת מים בחדרהצילום: אייל טואג

על רקע המחסור הצפוי במים הודיעה היום (א') רשות המים כי מועצת הרשות אישרה הקמת מתקן התפלת מי-ים בגליל המערבי. המתקן יהיה בעל כושר ייצור של 100-200 מיליון מ"ק בשנה. במקביל, אושרה הקמה של כל תשתית ההולכה הנדרשת לחיבור המתקן למערכת הארצית.

החלטת מועצת רשות המים מאפשרת למוסדות התכנון להיכנס למהלך מואץ של הכנת התוכנית הסטטוטורית לייעוד הקרקע למתקן ותשתית הולכת המים ממנו. החלטת המועצה גם מאפשרת לוועדת המכרזים במשרד האוצר להתחיל בהליכי הכנת מכרז ההקמה של המתקן ותשתית חיבורו למערכת הארצית. במהלך הקיץ יוחלט אם לצאת למכרז להקמת מתקן התפלה נוסף.

ההחלטות התקבלו על רקע התנגדות של תושבים בגליל המערבי להקמת המתקן באזור החוף מול קיבוץ לוחמי הגטאות, מחשש לזיהום. מנהל רשות המים, גיורא שחם, אמר בראיון ל-TheMarker בשבוע שעבר, כי יפעל להאצת התהליכים הממשלתיים תוך קיום שיחות עם התושבים.

בשל רצף השנים השחונות הנדיר הפוקד את האזור ואי הבהירות לגבי המשקעים בשנים הבאות לאור ההתחממות הגלובלית, התעורר הצורך בבניית מתקני התפלה גם לטובת צרכני הגליל, שמתבססים בעיקר על מקורות המים הטבעיים. במקורות הטבעיים חסרים כ-2.5 מיליארד קוב מים, מחסור הפוגע בעיקר בצפון הארץ, אזור אשר אינו נתמך בשלב זה במתקני ההתפלה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker