"מהפכה תעשייתית 4.0 בישראל": יותר ממיליארד שקל יושקעו בתעשייה

שר האוצר, שר הכלכלה ויו"ר התאחדות התעשיינים הודיעו על תוכנית "נטו תעשייה", הכוללת אישור כניסה מיידית לארץ של עובדים זרים, תקציב להכשרות מקצועיות לעובדים והשקעה מוגדלת במו"פ

חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברושצילום: עופר וקנין
חגי עמית

מסיבת עיתונאים שלישית בתוך יומיים: אחרי ההכרזה על עדכון הפעימה הראשונה בהעלאת קצבאות הנכים ואחרי סיכום השנה בענף הנדל"ן, הכריזו (ה') היום שר האוצר, משה כחלון, שר הכלכלה, אלי כהן, ויו"ר התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, על תוכנית נטו תעשייה, שלפיה אמורים להיות מושקעים 1.15 מיליארד שקל בתעשייה הישראלית.

365 מיליון שקל מתוכם יופנו לעידוד ההכשרות הטכנולוגיות בקרב העובדים, הכשרות מקצועיות בכלל ושדרוג החינוך הטכנולוגי. 650 מיליון שקל יופנו לעידוד ייצור מתקדם, מו"פ וחדשנות טכנולוגית, מסלולי סיוע לעידוד מו"פ בתעשייה, פיתוח רשת מכוני מחקר ישומיים, מסלולי סיוע להעלאת רמת הפריון וכלים יעודיים לתעשייה קטנה ובינונית.

עוד 110 מיליון שקל יופנו להסרת חסמים רגולטוריים, דוגמת ייעול הליך הקצאת קרקע לתעשייה והקמת וואן סטופ שופ לטובת רגולציה של עסקים קטנים. בנוסף, התוכנית כוללת אישור כניסה מיידית לארץ של עובדים זרים ברמה גבוהה, למתן זריקת מרץ לתעשייה. 

ברוש אמר כי "הסביבה העסקית של התעשייה הישראלית צפויה להשתפר באופן משמעותי בשנים הקרובות, ולסחוף איתה תנופת צמיחה, שתבוא לידי ביטוי בהרחבת והקמת חברות תעשייה ישראליות פורצות דרך וחדשניות.

"המלצות הצוות הציבורי שהובילו משרדי האוצר והכלכלה והתעשייה, הן למעשה בשורה ממשלתית רשמית על הנעת המהפכה התעשייתית 4.0 בישראל. בשלוש השנים הקרובות יוזרמו תקציבים של 2 מיליארד שקל לפיתוח ההון האנושי, הטמעת טכנולוגיות חדשות וייצור מתקדם, הנעת תהליכי מחקר ופיתוח והסרת הרגולציה שמעכבת את פיתוח התעשייה.

"אני מבקש לברך את שר האוצר, את שר הכלכלה והתעשייה ואת יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, על ההכרה בתרומתה העצומה של התעשייה להעלאת הצמיחה ורמת החיים במשק. זאת, לצד הכרת תודה על נחישותם להוביל שינוי בתפיסת הממשלה את התעשייה, והנעת מהפכת החדשנות בתעשייה הישראלית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker