בכיר באוצר: "קק"ל רימתה והוליכה אותנו שולל. השיחות עמה נגמרו"

קק"ל נסוגה מההסכם להעברת 1.8 מיליארד שקל למדינה - רגע לפני קביעת מסגרות התקציב ■ מנכ"ל האוצר: נפנה לחקיקה שתסדיר את העברות הכספים" ■ קק"ל: "עם עודפי גבייה של 14 מיליארד שקל - אי אפשר להאשים את קק"ל בחוסר היכולת לבנות תקציב"

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
יו"ר קק"ל, דני עטר
יו"ר קק"ל, דני עטרצילום: אמיל סלמן

משרד האוצר צפוי מחר בבוקר להציג לראש הממשלה את מסגרות תקציב 2019, שתכלול גם תחזית לצמיחת המשק ולהכנסות המדינה, והגדרה של מסגרת ההוצאה. אלא שברגע האחרון עשוי המשבר מול קק"ל לפגוע בהעברת התקציב.

התקציב שיוצג מחר מתבסס, בין היתר, גם על 1.8 מיליארד השקלים שתעביר קק"ל למדינה בשנים 2020-2018. אתמול בלילה אמורה היתה להתקיים ישיבה, שבה תיכננו בכירי האוצר לחתום עם קק"ל על ההסכם בנוגע להעברת הכספים הללו. אך לדברי מקור באוצר, יום לפני הצגת מסגרת התקציב קק"ל נסוגה מהסיכום.

בעקבות זאת שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, והודיע שהדיונים על ההעברות הכספים מקק"ל יופסקו, וכי במקום זאת תקודם חקיקה שתסדיר את ההעברות מהארגון למדינה באופן קבוע. נכון לעכשיו, בכוונת האוצר להציג את מגבלות התקציב כשהן מתבססות על ההנחה שהכספים מקק"ל אכן יועברו, באופן כזה או אחר. זאת מתוך שאיפה שכבר בשבוע הבא החקיקה בנוגע לכספי קק"ל תצא לדרך.

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד
מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"דצילום: עופר וקנין

"קק"ל רימתה והוליכה אותנו שולל. השיחות עמה נגמרו", אמר בכיר באוצר. לדבריו, בקק"ל מנמקים את חוסר הנכונות להעביר את הכספים בהיעדר יכולתם לעמוד בפרויקטים המתוכננים בארגון. זאת אף כי בשנים 2019-2017 צפויות הכנסות הארגון לעלות ב-1.7 מיליארד שקל על תחזיותיו המקוריות.

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, אמר אתמול כי "לאור המצב אליו נקלע האוצר מול קק"ל, אנו הולכים לחקיקה שתסדיר את העברות הכספים מהארגון למדינה באופן מיידי".

מקק"ל נמסר בתגובה: "הטענה כי קק"ל אינה עומדת בהסכמים היא שקרית. הניסיונות של האוצר לחזק עמדות לקראת החתימה על ההסכם לא מקובלים עלינו. כפי שקק"ל עמדה בכל ההסכמים עד כה, במידה שייחתם ההסכם, תמשיך קק"ל לעמוד גם בהסכמים בעתיד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker