אדיב ברוך, ממקימי נס טכנולוגיות, ימונה ליו''ר מכון היצוא

באופן מסורתי התאחדות התעשיינים ממליצה על מינוי יו''ר המכון ואילו משרד הכלכלה אחראי לבחירת המנכ''ל ■ ברוך יחליף את רמזי גבאי שכהונתו מסתיימת השבוע

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית התעשיינים שבתוכו יושב מכון היצוא
בית התעשיינים שבתוכו יושב מכון היצואצילום: גוגל סטריט ויו

אדיב ברוך, ממקימי חברת נס טכנולוגיות, צפוי להתמנות ליו''ר מכון היצוא. ברוך יחליף את רמזי גבאי שכהונתו, שהחלה בספטמבר 2011, מסתיימת השבוע. דירקטוריון מכון היצוא צפוי לאשר את המינוי בישיבתו ביום רביעי. כך על פי מקורות מקורבים לתהליך המינוי.

על פי המקורות, את המינוי של ברוך הציע נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש. באופן מסורתי התאחדות התעשיינים ממליצה על מינוי יו''ר המכון ואילו משרד הכלכלה אחראי לבחירת המנכ''ל. לתפקיד מנכ''ל מכון התקנים מונה לפני כשנה וחודשיים גדי אריאלי, מינוי פוליטי שרקח ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאחר שהעביר את מנכ''ל המכון המקצועי, עופר זקס, מתפקידו, ומינה אותו לתפקיד הנחשק של שגריר ישראל באיטליה.

מכון היצוא כפוף למשרד הכלכלה והתעשייה בראשות אלי כהן. על פי הערכות, מתכנן כהן להדק את הקשר בין המכון למשרד, לאחר שהמכון נהנה מעצמאות רבה בשנים האחרונות. בכלל זה צפוי המכון לצמצם מימון פעולות יצוא של חברות גדולות ולהתמקד בקטנות ובינוניות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker