רפאל תקים את מערך הגנת הסייבר של בנק ישראל במסגרת פרויקט של 140 מיליון שקל

החברה שולבה בפרויקט של מטריקס להקמת מאגר המידע לנתוני אשראי של הבנק המרכזי

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חמ"ל אבטחת סייבר. הפריצות נהפכות לחשאיות ומתוחכמות יותר
חמ"ל אבטחת סייברצילום: Yun Dong-jin/אי־פי

רפאל נבחרה להקים את מערך הגנת הסייבר בפרויקט ההקמה והתפעול של מערכת שיתוף נתוני אשראי של בנק ישראל. עלות הפרויקט הכוללת מוערכת בכ-140 מיליון שקל. רפאל הממשלתית תספק ניתוח איומים ותכנון, הקמה, תפעול ותחזוקה של מערך משולב להגנת המידע במערכת. היא נבחרה על-ידי חברת מאגר המידע של מערכת שיתוף נתוני האשראי הלאומית, כאשר חברת מטריקס היא הקבלן הראשי בפרויקט.

הזכייה מבססת את מעמדה של רפאל כספקית למערכות הגנת סייבר בישראל, בהמשך לזכיית החברה, ביחד עם מטריקס, בפרויקט הקמה, פיתוח מערכות ותפעול רב שנתי של חמ"ל הסייבר הלאומי של ישראל (CERT-IL). החמ"ל ממוקם בבאר שבע והחל בפעילות מבצעית בדצמבר 2016, תחת ניהול רשות הסייבר הלאומית.

ראש מנהלת מודיעין וסייבר ברפאל, תא"ל (במיל') אריאל קארו, אמר כי "רפאל מתמחה בהובלת פרויקטי סייבר מורכבים בעלי משמעות ברמה הלאומית, והזכייה כספק הסייבר של מטריקס בפרויקט של בנק ישראל מבססת את ההובלה של רפאל בתחום הסייבר בארץ ובעולם. אנו גאים להיות בחזית הפעילות להגנה ממתקפות סייבר על תשתיות וארגונים". קארו הוסיף עוד כי זו הפעם השנייה שבה רפאל ומטריקס IT משתפות פעולה וזוכות יחד בפרויקט לאומי בתחום הסייבר.

מנכ"ל מטריקס מוטי גוטמן אמר כי "פרויקט לאומי מורכב בסדר גודל כזה מחייב שיתוף פעולה עם גוף ותיק ובעל ניסיון המתמחה בתחום הסייבר. הפעילות המשותפת והמוצלחת עם רפאל סביב פרויקט חמ"ל הסייבר הלאומי - ה-CERT, הוכיחה כי מדובר בגוף סייבר עם הרבה ניסיון וידע בתחום. אני שמח על החיבור האסטרטגי שלנו עם רפא"ל המושתת על יכולות מוצקות ומוכחות".

חברת רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ מפתחת ומייצרת מגוון פתרונות טכנולוגיים, כולל מערכות יבשתיות ואוויריות, מערכות תקשוב, מערכות סייבר וביג דאטה, מערכות בלתי-מאוישות, מערכות ימיות ותת-מימיות ומערכות בחלל. החברה היא המעסיק התעשייתי הגדול ביותר בצפון ישראל, ופועלת גם באמצעות חברות בנות ומוחזקות בארץ ובעולם. החברה מעסיקה יותר מ-7,000 עובדים ואף מעסיקה במיקור-חוץ חברות רבות בארץ ובחו"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker